PP: Pewna wygrana w Legnicy

W swoim pierwszym oficjalnym meczu nowego sezonu drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na wyjeździe rezerwowy zespół Miedzi Legnica 4:1 (2:1) i awansowała do pierwszej rundy tegorocznej edycji Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z…Miedzią Legnica, ale tą pierwszoligową.

Na spotkanie na stadionie im. Orła Białego „Brunatni” pojechali w mocno okrojonym składzie i bez trenera Andrzeja Konwińskiego, który na drugim końcu Polski odbywał obowiązkowy kurs UEFA Pro. Jego zastępca Kacper Jędrychowski zaliczył więc udany debiut.

A nie zaczęło się najlepiej, bo ambitni trzecioligowcy jako pierwsi stworzyli groźną sytuację a w 25. minucie wyszli nawet na prowadzenie, kiedy kapitalnym strzałem w okienko bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika popisał się Adrian Wójcik. Wcześniej dwa groźne strzały oddali Aghvan Papikyan i Albin Maciejewski. Do wyrównania doprowadził jednak debiutujący w naszym zespole stoper Marcin Grolik, który po rzucie rożnym najlepiej znalazł się w polu karnym Miedzi II i pokonał Pawła Muchę. Pięć minut później na prowadzenie swoja drużynę wyprowadził  Szymon Zgarda. Pomocnik PGE GKS Bełchatów precyzyjnie uderzył z około 20. metra a futbolówka obok słupka wpadła do siatki. Tuż przed przerwą zawodnik gospodarzy trafił jeszcze piłką w poprzeczkę i bardzo ciekawa pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem GKS.

Pierwszy kwadrans po zmianie połów nie przyniósł większych emocji, choć to ambitni gospodarze mieli przewagę. Od 75. minuty po drugiej żółtej kartce i w konsekwencji czerwonej z boiska musiał jednak zejść obrońca Miedzi Łukasz Chodyga, co jeszcze ułatwiło zadanie bełchatowianom.  Giekaesiacy mieli w swoim składzie napastnika, który popisał się dwiema indywidualnymi akcjami. To wspomniany Papikyan, który najpierw po samotnym rajdzie obok zdezorientowanych legniczan pokonał bramkarza Miedzi, a w samej końcówce po podaniu Bartłomieja Kondrackiego i wbiegnięciu od lewej strony pola karnego ponownie skutecznie zmierzył się z miejscowym golkiperem.

SKRÓT MECZU

Za tydzień PGE GKS Bełchatów w I rundzie Pucharu Polski zagra na GIEKSA Arenie z Miedzią Legnica a to będzie już rywal z innej półki. Do wtorku podamy szczegóły dotyczące tego spotkania.