CLJ U-18: Niepowodzenie we Wronkach

W rozegranym we Wronkach meczu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna PGE GKS Bełchatów uległa wyżej notowanemu Lechowi Poznań 1:3 (1:3( i traci sześć punktów do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy padły wszystkie bramki. "Lechici" mocno rozpoczęli to spotkanie i już po sześciu minutach prowadzili 2:0 a strzelcem drugiego gola był wychowanek "Brunatnych" Jakub Karbownik. Osłabieni brakiem wykartkowanych Damiana Michalaka i Damiana Warneckiego bełchatowianie odpowiedzieli kontaktowym golem Bartłomieja Lisowskiego po asyście Konrada Matuszewskiego, ale gospodarze dość szybko odpowiedzieli. Po zmianie stron giekaesiacy chcąc odrabiać straty narażali się na kontry, z których mogłu paść kolejne gole, ale wynik nie uległ już zmianie.

W 27. kolejce PGE GKS Bełchatów U-18 zagra u siebie z 4. w tabeli Wisłą Kraków w sobotę 11 maja.

Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 3:1 (3:1)
Kacper Janiak 4., Jakub Karbownik 6., Bartosz Bartkowiak 38. - Bartłomiej Lisowski 34.

Lech Poznań: Karol Drażdżewski - Karol Smajdor, Kacper Andrzejewski, Maksymilian Tkocz, Szymon Zalewski (72. Łukasz Szramowski) - Jakub Białczyk, Kacper Wachowiak (82. Bartosz Zgarda), Jakub Gil - Jakub Karbownik (62. Jakub Niewiadomski), Bartosz Bartkowiak (68. Kacper Durda), Kacper Janiak

PGE GKS: Kewin Komar – Bartłomiej Lisowski, Szymon Jędraszek, Jakub Kozica, Igor Miller – Robert Kowalik (kpt), Bartosz Łudczak (46. Daniel Chwałowski) - Jakub Sionkowski (76. Jakub Chudzik), Konrad Matuszewski (46. Daniel Chwałowski), Piotr Mielczarek (68. Kamil Mizera) – Kacper Grzela