"Grolo" daje piąte zwycięstwo

W siódmym meczu sparingowym tej zimy drużyna PGE GKS Bełchatów wygrywa po raz piąty. Tym razem dzięki trafieniu Marcina Grolika z 88. minuty pokonaliśmy na boisku COS Spała pierwszoligowy GKS Tychy 1:0 (0:0).

Spotkanie "Brunatnych" z silnym rywalem, w którego szeregach wystąpiło wielu doświadczonych zawodników, mogło się podobać, choć nie było w nim zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Jedyny gol spotkania padł w samej końcówce, kiedy wspomniany "Grolo" wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mariusza Magiery i uderzeniem głową wbił piłkę do tyskiej bramki. Wcześniej to tyszanie postraszyli mocniej Pawła Lenarcika, ale ten wygrał chociażby pojedynek z Mateuszem Piątkowskim. Podopieczni Artura Derbina wyprowadzili z kolei sporo kontrataków, ale zabrakło lepszych decyzji w ich wykończeniu.

Sam mecz cechowała duża intensywność i konsekwencja w realizacji założeń taktycznych, głównie w defensywie. Bełchatowianie byli skoncentrowani przez całe spotkanie i to się opłaciło, bo to oni zadali decydujący cios w końcówce.

To był bardzo pożyteczny test, w trakcie którego nasi zawodnicy "wybiegali" swoje minuty prezentując dobrą kondycję, obyło się także bez urazów, więc poza pozytywnym wynikiem mamy także inne powody do zadowolenia.

Po sparingu trener "Brunatnych" podziękował już testowanemu napastnikowi. Obserwowany w teście przeciwko Sokołowi Kamil Bętkowski także nie będzie występował w rundzie wiosennej w naszym zespole.

GKS Tychy - PGE GKS Bełchatów 0:1
Marcin Grolik 88.

Skład PGE GKS Bełchatów:

Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak, Patryk Mularczyk, Emile Thiakane - zawodnik testowany (46. Dawid Kocyła)

Skład GKS Tychy:

I połowa: 53. Marek Igaz - 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 6. Marcin Kowalczyk, 5. Maciej Mańka - 16. Jakub Piątek, 17. Sebastian Steblecki, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 23. Omar Monterde - 9. Jakub Vojtuš.

II połowa: 91. Konrad Jałocha - 5. Maciej Mańka, 6. Marcin Kowalczyk, 3. Łukasz Sołowiej, 33. Dawid Abramowicz - 77. Kacper Piątek, 93. Łukasz Bogusławski, 31. Keon Daniel, 23. Omar Monterde (69, 79. Paweł Szołtys) - 97. Artur Siemaszko, 27. Mateusz Piątkowski