Rybnik nadal zaklęty

Po raz trzeci z rzędu „Brunatni” przegrywają w Rybniku z miejscowym ROW 1964 a jedyna bramka meczu padła w 41. minucie po akcji z prawego skrzydła i plasowanym strzale Przemysława Brychlika.

Jak powiedział po meczu trener gospodarzy Marek Koniark, był to bodaj najlepszy pojedynek naszych rywali w sezonie. To ROW stworzył więcej sytuacji do pokonania Pawła Lenarcika, ale zabrakło skuteczności. Bełchatowianie potrafili się długimi fragmentami opierać silniejszym fizycznie rywalom i przez dłuższy czas kontrolowali piłkę grając ofensywnie, ale niestety bez aż tak dużego zagrożenia. Najlepsze sytuacje mieli dziś Piotr Giel i Patryk Janasik w pierwszej połowie, ale bramkarz z Rybnika był na posterunku oraz zmiennik Robert Chwastek, którego uderzenie po rajdzie lewym skrzydle jakimś cudem wybronił Kacper Rosa. W dodatkowych pięciu minutach gry zawodnicy ROW co chwilę upadali ze skurczami uniemożliwiając płynną grę. Dziś nasz zespół nie był w stanie pokonać rybniczan. Szkoda, że nie zdobył nawet punktu.

W przyszłą sobotę drużyna PGE GKS Bełchatów zmierzy się na własnym stadionie z Olimpią Elbląg (28 kwietnia, godz. 17:00)

ROW 1964 Rybnik - PGE GKS Bełchatów 1:0