Pierwszy mikrocykl w ramach zimowych przygotowań drużyna PGE GKS Bełchatów zakończyła sobotnią grą wewnętrzną. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu zagrało w sumie dwudziestu siedmiu zawodników.

Gra na „sztuce” trwała 2 x 35 minut a sztab szkoleniowy mógł się przyjrzeć m.in. testowanym zawodnikom, którzy trenują z zespołem od kilku dni.

Wewnętrzny sparing zakończył się zwycięstwem „Niebieskich” 2:1 (2:1). Pierwszego gola dla tej ekipy a zarazem inauguracyjnego w 2018 roku zdobył Marcin Garuch. Pomocnik najpierw próbował z rzutu karnego pokonać bramkarza, ale Oskar Piernicki obronił „jedenastkę”. W tej samej akcji Dawid Flaszka zdołał jednak podać do „Garego”, a ten wpakował piłkę do siatki. Niedługo po tej sytuacji, po przeciwnej stronie boiska, Piotr Giel pięknym strzałem zza szesnastego metra pokonał Pawła Lenarcika, dzięki czemu „Pomarańczowi” remisowali 1:1. Wynik gry ustalił testowany Damian Gałązka, który skutecznie zamknął z prawej strony dynamiczną akcję i asystę Emile Thiakane. W drugiej połowie gole już nie padły.

Po pierwszym tygodniu pracy testy w pierwszej drużynie "Brunatnych" zakończyli Dawid Berg, Damian Gałązka i Hubert Tylec.