Pierwsza domowa porażka

Pierwsza domowa porażka PGE GKS Bełchatów w sezonie stała się faktem. Po słabym meczu „Brunatni” ulegli przy Sportowej drużynie ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:1) i kontynuują passę bez wygranej.

Bełchatowianie dobrze weszli w dzisiejsze zawody a bramkę już w 3. minucie powinien zdobyć Bartłomiej Bartosiak. Niestety nasz pomocnik uderzył piłkę tuż obok słupka po rykoszecie rywala. Gospodarze mieli w ogóle dobry fragment i stworzyli jeszcze dwie sytuacje, ale byli nieskuteczni.

W 30. minucie dał o sobie znać najlepszy strzelec drużyny Piotr Giel, który znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, kiedy po nieporozumieniu w obronie bramkarz z Rybnika nabił naszego napastnika a futbolówka wpadła do siatki gości.

Prowadzenie bełchatowianie utrzymali do 42. minuty, kiedy to po centrze z rzutu wolnego głową piłkę pod poprzeczkę skierował Dawid Bober.

Druga część spotkania źle zaczęła się dla gospodarzy, bo w 50. minucie rybniczanie wykonywali rzut wolny z okolicy „szesnastki”. Piłkę po płaskim strzale „wypluł” Arkadiusz Moczadło a z bliska do siatki ponownie trafił Dawid Bober. Ten drugi cios i bardzo agresywna gra gości nie pozwolił już „Brunatnym” na zdobycie choćby wyrównującego gola, szczególnie, że sytuacji ku temu właściwie już nie było.

Za tydzień PGE GKS Bełchatów zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg, która dziś wygrała w Łodzi 2:1.

PGE GKS Bełchatów 1-2 ROW 1964 Rybnik
Piotr Giel 30. - Dawid Bober 42., 50.

PGE GKS: Arkadiusz Moczadło - Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Michał Bierzało, Paweł Wojowski (71. Michał Ciarkowski) - Bartłomiej Bartosiak (58. Łukasz Pietroń), Patryk Rachwał, Patryk Janasik (90. Marcin Ryszka), Dawid Flaszka (58. Marcin Garuch), Émile Thiakane - Piotr Giel

ROW 1964: (skład wyjściowy) 1. Kacper Rosa - 23. Robert Tkocz, 5. Dawid Bober, 15. Szymon Jary, 11. Dawid Gojny - 24. Dawid Kalisz, 8. Mariusz Zganiacz, 9. Mariusz Muszalik, 10. Sebastian Siwek, 18. Krzysztof Koch - 86. Sebastian Musiolik.

Żółte kartki: Gojny, Koleczko – Kendzia, Thiakane
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 1.170