Menu
Logo
Pge

Pierwsze wzmocnienie "Brunatnych"

Pierwsze wzmocnienie "Brunatnych"

Marcin Garuch został pierwszym piłkarzem, którego PGE GKS Bełchatów zakontraktował w trwającej przerwie letniej. Dla tego ofensywnego pomocnika to powrót do Polski po rocznej przygodzie z czarnogórską Ekstraklasą.

Garuch podpisał z górniczym klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie on obowiązywał od 1 lipca br. Na krajowych boiskach Marcin zagra po przerwie spowodowanej występami w Czarnogórze, gdzie reprezentując FK Grbalj rozegrał w tamtejszej lidze 26 spotkań, w których zdobył jedną bramkę.

Nowy nabytek "Brunatnych" wystąpił także w finale Pucharu Czarnogóry, lecz Grbalj przegrał 0:1 z FK Sutjeska. Po zakończeniu sezonu ofensywny pomocnik podjął decyzję o powrocie do kraju, a jego wybór padł na Bełchatów. PGE GKS jest trzecim klubem na poziomie centralnym, który reprezentować będzie Garuch.

Wcześniej zawodnik kilkanaście lat spędził w rodzinnej Legnicy, gdzie reprezentował barwy tamtejszej Miedzi w blisko 230 oficjalnych spotkaniach (najwięcej występów w 2 lidze - 132). W międzyczasie Garuch był na rocznym wypożyczeniu w drugoligowej wtedy Chojniczance Chojnice (sezon 2012/2013).

W tym czasie rozegrał jeden ze swoich najlepszych sezonów. W drużynie prowadzonej wówczas przez trenera Mariusza Pawlaka wystąpił w 29 spotkaniach (25 w wyjściowym składzie), ale tylko 14 nich rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Nie przeszkodziło mu to jednak zdobyć 8 bramek oraz zaliczyć 6 asyst.

28-latka sympatycy naszej drużyny mogą kojarzyć z występów przeciwko PGE GKS w 1 lidze, kiedy to reprezentował barwy Miedzi. Często przebywając na boisku imponował swą walecznością i szybkością.


 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Gryf Wejherowo
Gryf
Wejherowo
2018-05-26
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2018-06-02
17:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB 40

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

   

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 75648 odwiedzin