Wyrwane zwycięstwo GKS 2004

Za nami kolejna środa ze spotkaniami drużyn Akademii GKS. Było wyszarpane zwycięstwo zespołu U-17, jak również niespodziewany remis drużyny U-13.

Nasz wicelider w I Lidze Wojewódzkiej B1 – PGE GKS 2004 – wygrał ósmy mecz w tej rundzie. W środę podopieczni Dawida Ciupińskiego i Adama Paluszka pokonali AKS SMS Łódź 3:2 (1:1). W 77. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 2:1 po trafieniu Kacpra Frączyka. Jednak na minutę przed końcem łodzianie doprowadzili do wyrównania. Na szczęście młodzi giekaesiacy nie zwiesili głów, czego efektem był gol na 3:2 w doliczonym czasie gry Kuby Szczepaniaka. Po tej kolejce w tabeli został zachowany status quo i strata do liderującego Widzewa Łódź w dalszym ciągu wynosi trzy punkty.

W I Lide Wojewódzkiej C2 PGE GKS 2007 niestety wrócił na tarczy z wyjazdu do Skierniewic. Tamtejszy Widok niespodziewanie pokonał nasz zespół 2:1, co było też dla niego dopiero drugim sukcesem tej wiosny. Honorową bramkę zdobył w 10. minucie Marcel Sadziński. W Lidze Okręgowej D1 (gr. 5) tylko remis rocznika 2008. Osłabiony brakiem m.in. najskuteczniejszego zawodnika zespół trenerów Radosława Kozonia i Mariusza Przybylskiego podzielił się punktami z Ceramiką Opoczno. Była to dopiero druga w tej rundzie strata punktów przez tę drużynę, która traci trzy punkty do liderującego APN Piotrków Tryb., mającej jednak rozegrany jeden mecz więcej.

W Lidze Okręgowej D2 PGE GKS I 2009 cieszył się z szóstego zwycięstwa wiosną. W środę zespół Bartłomieja Kondrackiego i Krystiana Paprockiego był lepszy od RAP-u II Radomsko, wygrywając 8:0. Bramki zdobyli Pasternak 2, Motyl 2, Piekarski 2, Murzyła i Pazera.

▪ I Liga Wojewódzka B1

PGE GKS 2004 – AKS SMS Łódź 3:2 (1:1)
Bramki dla GKS: Sarnik Szymon 27. (as. Kurzydlak Dominik), Frączyk Kacper 77. (as. Żegota Marcel), Szczepaniak Jakub 90. (as. Kurzydlak Dominik)

Skład GKS: Pawlak Bartosz – Kępniak Dawid, Szczepaniak Jakub, Rubajczyk Dominik, Kurzydlak Dominik, Żegota Marcel, Sarnik Szymon (65. Frączyk Kacper), Woźniakowski Dawid (85. Wrąbel Bartłomiej), Kurzawa Ernest (88’ Kmiecik Dawid), Miarka Mateusz (85. Rygała Bartłomiej), Chachuła Kacper (65. Kwiecień Filip)