Menu
Logo
Fortuna
Pge

Start Ligi Makroregionalnej U-19

Start Ligi Makroregionalnej U-19

W najbliższą niedzielę zawodnicy PGE GKS U-19 rozpoczną występy w Lidze Makroregionalnej U-19. Pierwszy mecz podopieczni Akademii zagrają w Warszawie, ale tej wiosny przyjdzie im walczyć z dwoma najlepszymi zespołami z trzech województw - mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego oraz Widzewem Łódź.

Jesienią ubiegłego roku drużyna GKS Bełchatów 2002/03 pokonała w ostatnim meczu Zawiszę Rzgów 4:0, dzięki czemu zajęła 2. miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej A1 i awansowała na szczebel makroregionu. To z kolei skutkowało awansem do LW A1 drugiej drużyny GKS 2002/03. W zespole tym występują także zawodnicy z rocznika 2004.

- Cieszy mnie, że będziemy mieli możliwość rywalizacji z mocnymi zespołami. W dużej mierze to marki uznane w piłkarskiej Polsce - przekonuje Adam Konstańczuk, trener zespołu U-19. - Naszym celem jest zajęcie miejsca na podium. Czy to się uda? Ciężko mi wyrokować w tym momencie. Gdybym miał do codziennej dyspozycji pełną kadrę zawodniczą, to byłaby ogromna szansa na realizację tego planu. Chciałbym przypomnieć, że mimo zajęcia w lidze wojewódzkiej drugiego miejsca, za Widzewem, to dwukrotnie łodzian pokonaliśmy i były to ich jedyne porażki w sezonie - dodaje szkoleniowiec zespołu PGE GKS U-19.

- Plan przygotowań w przerwie zimowej był tak zorganizowany, że już schodzimy z mocnych obciążeń. To też jest już najstarsza grupa, dlatego trening jest praktycznie seniorski. Pracujemy teraz nad szybkością i dynamiką. Wydaje mi się, że optymalna forma przyjdzie lada moment - wyjaśnia trener Konstańczuk. W zimowych grach kontrolnych młodzi bełchatowianie m.in. pokonali A-klasowy Korab Łask, B-klasowy KS Grocholice Bełchatów i młodzieżowy RKS Radomsko oraz zremisowali z Astorią Szczerców (klasa okręgowa). - W pierwszych dwóch kolejkach będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników, zatem jakość tej drużyny moim zdaniem będzie wysoka. Jest szansa, że zagrają wtedy np. napastnicy, którzy momentami trenują z pierwszym zespołem - Kacper Sionkowski i Mateusz Kempski -  wyjaśnia Adam Konstańczuk.

Grupa "A" Ligi Makroregionalnej liczy osiem zespołów, które były najlepsze w jesiennych rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Runda wiosenna tych rozgrywek przewiduje rozegranie spotkań w systemie mecz i rewanż. Rywalami zespołu PGE GKS U-19 Bełchatów będą Ursus Warszawa, Olimpia Zambrów, Naki Olsztyn, ŁKS Łomża, Jeziorak Iława, Widzew Łódź i Polonia Warszawa. Zwycięzca ligi uzyska prawo gry w Centralnej Lidze Juniorów U-18. - Ciekawostką może być fakt, że nasza kadra to roczniki 2002 i 2003. Gdyby udało się awansować do CLJ, to oni już w niej nie zagrają. Zostawią zatem po sobie miły prezent dla młodszych kolegów - kończy opiekun zespołu PGE GKS U-19.

 

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie
Sosnowiec
2021-04-17
17:00
W
Sandecja Nowy Sącz
Sandecja
Nowy
Sącz
2021-04-23
16:00
D
Widzew Łódź
Widzew
Łódź
2021-04-27
17:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1771050