Menu
Logo
2liga
Pge
Reklama

Akademia trenuje on-line

Akademia trenuje on-line

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju spowodowała, że do 9 kwietnia 2021 r. obiekty sportowe są dostępne wyłącznie dla sportu zawodowego. W tej sytuacji zawieszone zostały mecze i treningi sekcji piłki nożnej i zapasów Akademii GKS Bełchatów. Młodzi bełchatowianie wierzą, że jednak lada moment wrócą do wspólnych zajęć.

Z początkiem tygodnia trenerzy Akademii rozpoczęli ze swoimi podopiecznymi pracę, wykorzystując do tego wszystkie dostępne środki. – Wraz z koordynatorami przygotowaliśmy plan działania w dwóch blokach: Blok A (U14-U18 + drużyna rezerw) i Blok B (U6-U13). W każdym z tych bloków staramy się zapewnić zawodnikom możliwość podnoszenia swojego potencjału, a ich plan został przygotowany na każdy dzień z przewidzianych dwóch tygodni – wyjaśnia Marcin Sochacki, trener przygotowania motorycznego w Akademii GKS Bełchatów.

 W trakcie pandemii pojawiło się sporo fachowych analiz na temat utraty atutów motorycznych, takich jak szybkość, siła czy wytrzymałość, co spowodowane jest brakiem możliwości odpowiedniego treningu. Najszybciej tracimy adaptacje Szybkość – Moc (już po 5 dniach), później mamy wytrzymałość szybkościową i wytrzymałość beztlenową/glikolityczną (18 dni). Najwolniej spada nam siła oraz wytrzymałość tlenowa, dlatego w bloku A zawodnicy będą pracować głównie nad mocą, zwinnością, szybkością a uzupełnieniem będą biegi wytrzymałościowe, mobilność oraz siła – tłumaczy trener Sochacki. – Natomiast w bloku B ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, bazujący na podstawowych wzorcach motorycznych gdyż są to zawodnicy w młodszej grupie, gdzie priorytetem jest globalny ruch – dodaje.

Trener przygotowania motorycznego podkreśla, że plan został maksymalnie uproszczony ale ma również za zadanie maksymalnie wykorzystać czas spędzony w domu. – Dobór ćwiczeń został tak skonstruowany aby każdy mógł je dobrze wykonać w domowych warunkach. Trenerzy grup młodzieżowych maja pełną kontrole przy mojej pomocy nad tym, co zawodnicy mają zrobić – podkreśla. W trakcie grupowych łączeń na ekranie widoczna jest wspólna praca, trener ma możliwość przekazywania na bieżąco wskazówek i uwag, dzięki czemu też realizowane są aktualne założenia treningowe. – Pracujemy na tyle, na ile jest to obecnie możliwe. Nasi podopieczni poza pracą zaleconą przez trenera przygotowania motorycznego wykonują również zadania techniczne, np. z piłką w zaciszu swojego pokoju. Pragniemy maksymalnie wykorzystać ten czas, choćby przez pracę analityczną. Nie zawsze w mikrocyklu treningowym jest okazja by się nad tym pochylić, ponieważ korzystniejsza jest np. opcja wyjścia na boisko. Należy się cieszyć, że te jednostki treningowe udaje się przeprowadzić i odliczamy dni do powrotu na murawę – przekonuje z kolei trener Adrian Teodorczyk, opiekun zespołu PGE GKS II Bełchatów i Koordynator bloku II zespół – U14.

Zawodnicy są także zachęcani do samodzielnej pracy, którą mogą wykonać np. oglądając mecz piłki nożnej. – W środę zostanie rozegrane spotkanie Anglia – Polska i chcemy aby chłopcy w trakcie oglądania dokonywali własnej analizy. Może być to np. obserwacja gry zawodnika na pozycji środowego pomocnika, jego działania w ataku – wyjaśnia trener Teodorczyk i przekonuje, że ten czas nie musi być czasem straconym. – Chcę podkreślić ten fakt, że każdy z moich podopiecznych, ale i każdy zawodnik Akademii, może teraz indywidualnie popracować nad swoimi indywidualnymi brakami. Oczywiście nie odda to jednak braku boisku, wspólnej gry i treningów w grupie. W zwykłym treningu nie zawsze jest czas by z każdym popracować osobno – kończy.

 

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Fotogalerie

Reklama

 

   

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW




 

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

PARTNER LIGI



PARTNERZY TECHNICZNI


 



PARTNERZY MEDIALNI



PARTNER MEDYCZNY



 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 2864855