Menu
Logo
Fortuna
Pge

Wysokie miejsce Mateusza

Wysokie miejsce Mateusza

Wysokie piąte miejsce zajął w Mistrzostwach Polski Juniorów zapaśnik Akademii GKS Bełchatów, Mateusz Osowski. – Czuję mały niedosyt, ponieważ do medalu zabrakło niewiele – przekonuje trener sekcji zapaśniczej, Andrzej Olczyk.

Mateusz Osowski rywalizujący w kategorii wagowej 130 kg stoczył w Poznaniu cztery walki. Pierwszą z Krzysztofem Cieślakiem (MGLKS Wiatr Wołów) przegrał, by wygrać w dwóch kolejnych na przewagi punktowe. Najpierw z Kamilem Kurkiem (LKS Znicz Chęciny) a następnie Damianem Kryjerem (GKS Armaty Stoczek Łukowski).

Ostatni sukces pozwolił mu zawalczyć w „małym finale” o brązowy medal. Niestety po zaciętej walce musiał uznać wyższość Jakuba Siemińskiego (SKS Unia Swarzędz), co pozwoliło mu uplasować się na piątym miejscu. – Turniej uważam za udany, choć jest mały niedosyt, ponieważ do medalu zabrakło bardzo niewiele. Jednak jak ma to miejsce po każdym ważnym turnieju, trzeba wyciągnąć wnioski i trenować dalej – wyjaśnia trener zapaśnika, Andrzej Olczyk.

Akademia GKS Bełchatów w dalszym ciągu prowadzi otwarty nabór do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w dniach poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 17 – 18. Duet trenerski sekcji zapaśniczej stanowią Andrzej Olczyk i Janusz Włastowski.

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie
Sosnowiec
2021-04-17
17:00
W
Sandecja Nowy Sącz
Sandecja
Nowy
Sącz
2021-04-23
16:00
D
Widzew Łódź
Widzew
Łódź
2021-04-27
17:40
D

Fotogalerie

fortuna

 

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

PRZYJACIELE GKS BEŁCHATÓW


SPONSORZY I REKLAMODAWCY

Pge

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

PARTNERZY

    

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1771066