Zapaśnicze medale Akademii

Zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów zdobyli siedem medali na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w stylu klasycznym, które odbyły się w Zgierzu.

Najcenniejszy medal koloru złotego wywalczył w kat. 52 kg Jakub Zjawiński. Na drugim stopniu podium stanęli Dawid Januszewski (kat. 48 kg), Bartosz Włodarczyk (kat. 62 kg) i Piotr Janowski (kat. dzieci, 39 kg). Brązowe medale wywalczyli Norbert Szymanek i Tymoteusz Stemplewski (kat. 75 kg) oraz Jakub Stasiak (kat. 85 kg).

– Liczyłem po cichu na złoty medal Bartosza, aktualnego mistrza Polski szkół. Niestety przebyta, długotrwała kontuzja kolana spowodowała, że dziś pomimo ambicji zdołał wywalczyć drugie miejsce – opowiada trener sekcji zapaśniczej, Janusz Włastowski.

Tego dnia w Zgierzu naszą Akademię reprezentowali również Ksawery Bitner, Maciej Chojnacki, Michał Błaszczyk, Krystian Grzyb. Łącznie w mistrzostwach startowało 216 zawodników, stoczono 336 walk.

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Polska Grupa Energetyczna.