IV liga: Derby na remis

W dość emocjonującym meczu 9. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów zremisowała z zespołem Zjednoczonych Gmina Bełchatów 2:2 (0:2). Spotkanie odbyło się na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu przy ul. Czaplinieckiej.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie defensywa gości popełniła prosty błąd. Damian Michalski pokonał własnego bramkarza Daniela Niźnika i w taki sposób zawodnik PGE GKS II dał prowadzenie Zjednoczonym. Dziesięć minut później powinno być 2:0. W idealnej sytuacji Mateusz Wroński trafił jednak w bramkarza rezerw PGE GKS. Chwilę później Niźnik odbił strzał z ostrego kąta Bartosza Turniaka. Tuż przed przerwą mogło być 1:1. Z kilku metrów Krystian Pałczyński nie potrafił jednak pokonać Wiktora Baranowskiego.

Krystian Kierach wprowadził w drugiej połowie na boisko dwóch zawodników – Kacpra Banasiaka i Huberta Berłowskiego. Bramkę zdobyli jednak gospodarze. W 56. minucie do siatki trafił Turniak. Trzy minuty później nadzieje rezerwom drugoligowca dał Piotr Góralczyk, który strzelił kontaktowego gola po asyście Mateusza Orskiego. Dziesięć minut przed końcem do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Krystian Pałczyński, a faul podyktowany został za faul bramkarza Wiktora Baranowskiego na Przemysławie Zdybowiczu. Był to ostatni strzelecki akcent w tym spotkaniu, które zakończyło się podziałem punktów. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą kartką upomniany został Grzegorz Kowalski. Nie wpłynęło to jednak na wynik spotkania.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – PGE GKS II Bełchatów 2:2
Damian Michalski 15. (sam.), Bartosz Turniak 56. - Piotr Góralczyk 58., Krystian Pałczyński 79. (k)