IV liga: Hattrick Bartosiaka

W meczu 6. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów wygrała z Włókniarzem Zelów 3:2 (0:1). Mecz przyniósł sporo emocji i pierwsze domowe zwycięstwo ekipy „Brunatnych”, w której dziś zagrało wielu zawodników z pierwszej drużyny. Skutecznością błysnął zdobywca trzech goli, Bartłomiej Bartosiak.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Włókniarza po golu Jakuba Dregiera z ostatniej minuty tej części gry. Większe emocje przyniosła druga odsłona, która rozpoczęła się od ataków giekaesiaków i rzucie karnym po faulu na Macieju Łabędzkim. „Jedenastkę” skutecznie wykonał Bartłomiej Bartosiak. Po czterech minutach przyszła jednak odpowiedź gości, kiedy to Dregier strzałem w długi róg nie dał szans Danielowi Niźnikowi. W 69. minucie mieliśmy już wynik 2:2, kiedy to po faulu na Kacprze Banasiaku rzut wolny egzekwował wspomniany Bartosiak. Nasz wychowanek świetnie uderzył futbolówkę, która odbiła się od poprzeczki, następnie od bramkarza i wpadła do siatki. To nie koniec ładnych trafień, bo w 80. minucie Bartosiak świetnie przymierzył w pełnym biegu i posłał piłkę lewą nogą w okienko bramki Włókniarza.

PGE GKS II Bełchatów – Włókniarz Zelów 3:2
Bartłomiej Bartosiak 51. k, 69.., 80. – Jakub Dregier 45., 55.