PGE GKS remisuje z Olimpią 2:2

W meczu 7. kolejki PGE GKS Bełchatów zremisował na stadionie przy Sportowej z Olimpią Elbląg 2:2 (1:2). Kibice obu drużyn nie mogli się dziś nudzić, bo poza bramkami, zespoły stworzyły sporo sytuacji.

Bełchatowianie bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 4. minucie kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Artur Lenartowski, który wpakował piłkę w okienko bramki Olimpii. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, ponieważ cztery minuty później uderzeniem głową Pawła Lenarcika pokonał Łukasz Pietroń. Niedługo potem płaskim strzałem mógł Tułowieckiemu zagrozić Albin Maciejewski. Goście sporadycznie pojawiali się w okolicach pola karnego GKS i kiedy się wydawało, że do przerwy wynik pozostanie remisowy, w zupełnie niegroźnej sytuacji, po błędzie naszych zawodników, piłka dotarła do Antona Kolosova, który strzałem z woleja i z kozłem pokonał Pawła Lenarcika. To była typowa bramka „z niczego”. Niestety błędy już na połowie gości doprowadziły do straty gola.

Po zmianie połów na boisku w miejsce Szymona Zgardy trener Andrzej Konwiński wstawił ofensywnego Dawida Flaszkę. Ale to nie on a inny młodzieżowiec był współtwórcą bramki na 2:2. W 54. minucie Konrad Andrzejczak świetnie podał do Dawida Dzięgielewskiego a ten w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. Mecz nabrał rumieńców a giekaesiacy zamknęli Olimpię na własnej połowie. Strzały w kierunku bramki elblążan oddali m.in. Piotr Witasik, Albin Maciejewski, Adrian Klepczyński, ale to Lenartowski mógł dać nam prowadzenie. Jakimś cudem bramkarz Olimpii dwukrotnie obronił jego strzały.  Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić goście i Paweł Lenarcik dwa razy uratował nasz zespół przed stratą gola.

PGE GKS Bełchatów 2-2 Olimpia Elbląg
Artur Lenartowski 4., Dawid Dzięgielewski 53. - Łukasz Pietroń 8., Anton Kołosow 42.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 2. Mateusz Szymorek - 18. Konrad Andrzejczak, 20. Patryk Rachwał, 5. Artur Lenartowski (74, 22. Robert Pisarczuk), 6. Szymon Zgarda (46, 10. Dawid Flaszka), 11. Albin Maciejewski (81, 19. Maciej Łabędzki) - 27. Dawid Dzięgielewski (76, 26. Marcin Krzywicki).

Olimpia: 1. Kacper Tułowiecki - 2. Rafał Maciążek (82, 20. Adam Wolak), 23. Dawid Kubowicz, 5. Kamil Wenger, 14. Radosław Bukacki - 6. Anton Kołosow, 8. Patryk Sokołowski, 13. Michał Ressel (69, 10. Radosław Stępień), 17. Jakub Bojas, 19. Łukasz Pietroń (80, 16. Rafał Lisiecki) - 11. Paweł Piceluk (64, 7. Damian Szuprytowski).

żółte kartki: Kubowicz, Lisiecki, Kołosow.

sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko).
widzów: 1.220