Bełchatowanie przegrywają w Bytomiu

Nie powiodła się drużynie PGE GKS Bełchatów wyprawa po latach do Bytomia. Bełchatowianie ulegli miejscowej Polonii 0:2 (0:0) a bramki stracili w przeciągu zaledwie 120 sekund.

Przy Olimpijskiej spotkały się drużyny, które zdążyły odrobić ujemne punkty i od początku sezonu wywalczyły na boisku siedem (Polonia) i sześć (GKS) „oczek”. To powinno być zatem dobre spotkanie. Tymczasem ponad tysiąc kibiców w Bytomiu nie przeżyło zbyt wielkich emocji.

W pierwszej połowie piłkarze operowali futbolówką głównie w środkowej strefie i sporadycznie gościli w polach karnych rywali. Odnotować jednak należy strzał głową Dawida Flaszki po centrze Krzysztofa Michalaka. Piłka nie poleciała jednak w światło bramki. W odpowiedzi Paweł Lenarcik wybronił strzał Sławomira Musiolika. W 40. minucie Marcin Krzywicki ładnie zacentrował w „szesnastkę” Polonii a Flaszka o centymetry minął się z futbolówką. To była dobra okazja dla PGE GKS.

Po zmianie połów to gospodarze postraszyli nas trafieniem z dystansu w słupek. Niedługo potem strzał Krzywickiego z rzutu wolnego z trudem obronił Matko Perdijić. Następnie mieliśmy okres bez większych emocji aż przyszła 76. minuta, w której wprowadzony niedawno Aleksander Januszkiewicz dość niespodziewanie dał skutecznym strzałem głową prowadzenie dla Polonii. „Brunatni” spróbowali wyjść wyżej i nadziali się wkrótce na kontrę, po której ładnym strzałem popisał się Patryk Stefański ustalając wynik mecz na 2:0 dla bytomian.

Już w najbliższą środę PGE GKS Bełchatów będzie podejmował Odrę Opole (godz. 17). Mamy nadzieję na powroty zawodników kontuzjowanych oraz podjęcie skutecznej walki w obecnym liderem rozgrywek.

Polonia Bytom 2:0 PGE GKS Bełchatów
Aleksander Januszkiewicz 76., Patryk Stefański 78.

Polonia: 12. Matko Perdijić - 24. Łukasz Rylukowski, 9. Michał Szal, 3. Peter Jánošík, 5. Marek Szyndrowski - 14. Piotr Ceglarz, 10. Bartłomiej Setlak, 20. Kamil Zalewski (63, 8. Michał Chrabąszcz), 23. Marcin Lachowski (71, 15. Aleksander Januszkiewicz), 21. Sławomir Musiolik (78, 28. Jakub Kuzdra) - 22. Arkadiusz Kowalczyk (67, 11. Patryk Stefański).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 22. Robert Pisarczuk, 3. Marcin Grolik, 14. Adrian Klepczyński, 15. Krzysztof Michalak - 10. Dawid Flaszka, 20. Patryk Rachwał, 25. Piotr Witasik (68, 5. Artur Lenartowski),  11. Albin Maciejewski (86, 8. Krystian Pałczyński) - 6. Szymon Zgarda (81, 9. Paweł Zięba), 26. Marcin Krzywicki

żółte kartki: Stefański - Klepczyński.
sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).
widzów: 1013.