Młodzieżowcy strzelają, GKS wygrywa

W rozegranym na boisku nr 2 za halą widowiskowo-sportową meczu kontrolnym PGE GKS Bełchatów wygrał z czwartoligową Omegą Kleszczów 5:1 (4:0). W sparingu wystąpiło m.in. dwóch testowanych napastników.

Przygotowujący się do meczu Pucharu Polski z Miedzią Legnica i ligowego startu rundy jesiennej bełchatowianie nie mieli problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala. Pierwszą bramkę zdobył pozyskany dziś skrzydłowy Kondrad Andrzejczak po asyście Marcina Ryszki. Drugie trafienie to efekt celnego strzału głową w wykonaniu Marcina Grolika po rzucie rożnym Aghvana Papikyana. Na 3:0 wynik w zamieszaniu niemal na linii bramkowej podwyższył zawodnik testowany a czwarty gol to ponownie dzieło młodzieżowców, kiedy to Andrzejczak asystował Ryszce.

Po zmianie połów oba zespoły zaliczyły po jednym trafieniu. W 53. minucie gola z rzutu wolnego zdobył zawodnik Omegi a rezultat sparingu na 5:1 ustalił Dawid Flaszka po centrze Roberta Pisarczuka.

PGE GKS Bełchatów 5:1 Omega Kleszczów
Konrad Andrzejczak 12., Marcin Grolik 25., zawodnik testowany 30., Marcin Ryszka 36., Dawid Flaszka 69.

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Paweł Lenarcik (31. Daniel Niźnik) - Robert Pisarczuk, Marcin Grolik, Adrian Klepczyński, Krzysztof Michalak - Konrad Andrzejczak, Patryk Rachwał, Artur Lenartowski, Marcin Ryszka, Aghvan Papikyan - zawodnik testowany

II połowa: Daniel Niźnik (61. Kamil Bruchajzer) - Robert Pisarczuk, Damian Michalski, Krzysztof Michalak, Mateusz Szymorek - Albin Maciejewski, Szymon Zgarda, Bartłomiej Kondracki, Dawid Flaszka, Paweł Zięba -.zawodnik testowany