Mecz wielu debiutów

Mecz wielu  debiutów

W sobotnim meczu rundy wstępnej Pucharu Polski w Legnicy w pierwszej drużynie PGE GKS Bełchatów zadebiutowało pięciu zawodników. Jeden z nich zdobył nawet bramkę.

Mowa tu o Marcinie Groliku, który w 34. minucie spotkania z Miedzią strzelił wyrównującego gola. Defensor z Górnego Śląska tworzył dziś duet stoperów z innym debiutantem, Adrianem Klepczyńskim. Trzecim zawodnikiem, który dziś po raz pierwszy zagrał w barwach „Brunatnych”, był Robert Pisarczuk. Dwudziestotrzylatek wystąpił na prawej stronie obrony.

Spotkanie w ramach Pucharu Polski zapamięta także transferowany z MOSiR Jastrzębie osiemnastoletni Marcin Ryszka, który rozegrał pełny mecz na pozycji rozgrywającego. Wcześniej w Bełchatowie grał w IV lidze i CLJ.

Debiut w pierwszym zespole zaliczył także Bartłomiej Kondracki. 21-letni pomocnik zagrał przez kilkanaście minut i zdążył wywalczyć piłkę, która otworzyła drogę do bramki na 4:1.

Po drugim już powrocie do macierzystego klubu na lewej stronie defensywy mogliśmy zobaczyć dziś Krzysztofa Michalaka.