"Brunatni" wygrywają w Białobrzegach

W pierwszym letnim sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała w Białobrzegach nad Pilicą drugoligowy Górnik Łęczna 2:0 (1:0). Przez większą część spotkanie przebiegało w żywym tempie z przewagą „Brunatnych”, która została udokumentowana zasłużoną wygraną.

Już w 9. minucie giekaesiacy wyszli na prowadzenie, kiedy pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Bartosiak pakując piłkę z dystansu w „krótki” róg bramki łęcznian. Kwadrans później Marcin Ryszka z siódmego metra uderzył wprost w bramkarza Górnika. W 34. minucie testowany Mateusz Marzec  oddał silne uderzenie z pola karnego, ale w „koszyczek” golkipera. 18 sekund później Przemysław Zdybowicz niewiele się pomylił kierując piłkę głową nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy Marzec kropnął zza pola karnego minimalnie obok słupka.

Na drugą część wyszła już inna jedenastka „Brunatnych”. W 55. minucie Dawid Flaszka zagrał wzdłuż linii bramkowej, piłkę przepuścił przytomnie Dawid Kocyła a futbolówkę do bramki wpakował Viktor Putin. Z ważniejszych sytuacji dla bełchatowian trzeba wymienić próbę Bartosza Biela z trudnej pozycji oraz sytuację Kocyły, którego w ostatnim ułamku uprzedził bramkarz Górnika. Im bliżej końca, tym rosła przewaga łęcznian a Daniel Niźnik musiał pointerweniować. Ostatecznie podopieczni Artura Derbina zakończyli letnie sparingi wygraną do zera. W następną sobotę na Stadionie Miejskim ekipa PGE GKS Bełchatów zmierzy się z ekstraklasową Wisłą Kraków.

PGE GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 2:0
Bartłomiej Bartosiak 9., Wiktor Putin 55.

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Paweł Lenarcik - Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Adrian Małachowski, Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak, Patryk Serafin, Mateusz Marzec - Przemysław Zdybowicz

II połowa: Daniel Niźnik – Bartłomiej Lisowski (75. Mateusz Stolarczyk), Michał Kuczałek, Mikołaj Bociek, Krzysztof Wołkowicz – Paweł Czajkowski, Artur Golański – Bartosz Biel, Dawid Flaszka, Viktor Putin - Dawid Kocyła (75. Konrad Matuszewski)

Górnik: Patryk Rojek (46 zawodnik testowany) - Paweł Sasin (46 Szymon Klepacki, 70 Karol Turek), Kamil Pajnowski (46 zawodnik testowany), Tomasz Midzierski (46 Piotr Rogala), Maciej Orłowski (46 Bartłomiej Kukułowicz), Adrian Szczerba (46 Donatas Nakrošius), Marcin Stromecki (46 Tomasz Tymosiak, 70 zawodnik testowany), Aron Stasiak (46 zawodnik testowany), Igor Korczakowski (46 Krystian Wójcik), Jakub Zagórski (46 Jakub Cielebąk), Paweł Wojciechowski (46 zawodnik testowany)