"Brunatni" przegrywają z Miedzią

Drużyna PGE GKS Bełchatów przegrywa u siebie z Miedzią Legnica 0:1 i jeszcze mocniej angażuje się w bezpośrednią walkęo utrzymanie. Giekaesiacy ponownie nie wykorzystali stworzonych sytuacji a jedynego gola zdobył w zamieszaniu podbramkowym Tomasz Midzierski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy nie pozwolili rywalom na zbyt wiele i częściej gościli na ich połowie. Pierwszy bramce Miedzi zagroził w 15. minucie Lukas Klemenz, ale jego strzał został wybity z linii bramkowej. W odpowiedzi legniczanie dwukrotnie mogli pokonać Pawła Lenarcika. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i dało się odczuć, że to jest mecz, w którym kto pierwszy strzeli bramkę, ten ma duże szanse na dowiezienie zwycięstwa do końca.

Druga część przyniosła podobny obraz gry. Miedź nie miała możliwości na stworzenie sobie sytuacji a nasza obrona grała cały czas bardzo uważnie. W 60. minucie PGE GKS Bełchatów powinien prowadzić, kiedy rekonwalescent Damian Szymański świetnie wywalczył piłkę i zagrał ją wzdłuż pola karnego. Niestety tej dobrej sytuacji nie wykorzystał Szymon Stanisławski. Kilka minut później giekaesiacy żle wykonali ćwiczony wielokrotnie na treningu rzut wolny, po którym nastąpiła kontra, rzut rożny dla Miedzi i zamieszanie w polu karnym, po którym piłkę wpakował Midzierski. Kolejne zmiany nie przyniosły zmiany gry w ofensywie na tyle, by ponownie zagrozić dobrze broniącej się "Miedziance".

SKRÓT MECZU

Giekaesiacy przegrali czwarty mecz z rzędu a już w środę zmierzą się z Suwałkach z Wigrami.

PGE GKS Bełchatów 0-1 Miedź Legnica
Tomasz Midzierski 71.

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 18. Lukas Klemenz, 8. Lukáš Kubáň - 20. Patryk Rachwał (88, 9. Alen Ploj), 6. Szymon Zgarda - 11. Łukasz Wroński, 4. Damian Szymański (78, 16. Aghvan Papikyan), 7. Petr Zapalač - 66. Szymon Stanisławski (71, 23. Cezary Demianiuk).

Miedź: 33. Paweł Kapsa - 19. Grzegorz Bartczak, 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 3. Hunter Gorskie - 4. Wojciech Łobodziński (85, 99. Marek Gancarczyk), 8. Adrian Cierpka, 20. Adrian Łuszkiewicz, 7. Łukasz Garguła (66, 29. Marcin Garuch), 17. Petteri Forsell - 9. Tadas Labukas (89, 10. Igor Subbotin).

żółte kartki: Stasiak, Subbotin.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 1.320