CLJ U-18: Czwarty zespoł ligi pokonany

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła w sobotę drużyna PGE GKS Bełchatów U-18, która w rozegranym na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu meczu 27. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pokonała 4. w tabeli Wisłę Kraków aż 4:1 (1:1). Trzema asystami popisał się Damian Michalak.

Po pierwszej połowie „Brunatni” jeszcze tyko remisowali 1:1. Gola już w 3. minucie strzelił kapitan Robert Kowalik. Goście odpowiedzieli w samej końcówce. Wcześniej Damian Warnecki nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Bartłomieju Lisowskim (bramkarz obronił – 27. minuta).

Na szczęście w drugiej części spotkania giekaesiacy dołożyli trzy gole, w tym jeden po rzucie karnym, podyktowanym z kolei za dotknięcie piłki ręką.

Za tydzień, w meczu o podtrzymanie nadziei, bełchatowianie zagrają na wyjeździe z wiceliderem, Śląskiem Wrocław.

PGE GKS Bełchatów - Wisła Kraków 4:1
Robert Kowalik 3., 58., Damian Michalak 68. karny, Jakub Kozica 79. - Arkadiusz Kasia 44.

PGE GKS: Kewin Komar – Bartłomiej Lisowski, Robert Kowalik (kpt), Jakub Kozica, Igor Miller – Damian Michalak, Damian Wdowiak (46. Bartosz Łudczak) – Damian Warnecki, Konrad Matuszewski (46. Daniel Chwałowski), Piotr Mielczarek (68. Olaf Hajdasz) – Kacper Grzela (65. Jakub Sionkowski)