CLJ U-18: Przegrana w Białymstoku

W meczu 22. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna PGE GKS Bełchatów przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:4 (1:3) i traci już siedem punktów do bezpiecznej pozycji nad strefą spadkową a gospodarze awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli.

Mecz zaczął się bardzo dobrez dla bełchatowian, kiedy to w 2. minucie Daniel Chwałowski podał do Damiana Warneckiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Jagiellonia dość szybko jednak wyrównała po trafieniu z rzutu karnego a do końca pierwszej połowy wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Wynik spotkania przy ul. Słonecznej został ustalony w 85. minucie po golu samobójczym.

Za tydzień, w  niedzielę 14 kwietnia o godz. 12:00 na boisku nr 2 MCS w Bełchatowie, "Brunatni" zmierzą się z ostatnią w tabeli Elaną Toruń.

Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów 4:1
Bramki: Wasilewski 14’ (k.), Bortniczuk 20’, Huczko 35’, Kozica - samobójcza 85’ – Warnecki 2’

Skład Jagiellonii: Kaczorowski – Pankiewicz, Gdowik, Czerech, Huczko – Matus (60’ Łapiński), Nawrocki (46’ Frelek), Struski, Wasilewski (72’ Gierach) – Sakowicz – Bortniczuk (69’ Chyrchała).

Skład PGE GKS: Kewin Komar – Bartłomiej Lisowski, Robert Kowalik (kpt), Jakub Kozica, Jakub Sionkowski – Damian Michalak (41. Konrad Matuszewski), Bartosz Łudczak (67. Kacper Rośczak) – Damian Warnecki, Damian Wdowiak, Piotr Mielczarek (65. Kacper Grzela) - Daniel Chwałowski (80. Szymon Jędraszek)