CLJ U-18: Niedosyt w Krakowie

W trzecim z rzędu meczu wyjazdowym drużyna PGE GKS Bełchatów U-18 zremisowała w ramach 20. Kolejki CLJ U-18 na boisku sztucznym kompleksu Garbarni Kraków z Cracovią 1:1. Oba gole padły w pierwszej połowie tego ciekawego spotkania.

Był to kolejny wiosenny mecz, w którym zobaczyliśmy młodych „Brunatnych” walczących do ostatniej sekundy o jakże ważne zwycięstwo w kontekście przetrudnej walki o utrzymanie. I niewiele zabrakło, by tak się stało.

Na prowadzenie pierwsi wyszli jednak krakowianie, kiedy po indywidualnej akcji Matheus pokonał Kewina Komara. Wyrównanie przyszło w 39. minucie, kiedy dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola strzałem głową zamienił Damian Warnecki (na zdj.). Ten sam zawodnik miał w pierwszej części jeszcze dwie dobre okazje do pokonania Majchrowicza.

Po zmianie stron nadal obserwowaliśmy ciekawe spotkanie, podczas którego sytuacji nie wykorzystali Konrad Matuszewski, Piotr Mielczarek, czy najlepszej, bo sam na sam z bramkarzem, Olaf Hajdasz w 87. minucie.

W następną niedzielę o godz. 14 PGE GKS Bełchatów wreszcie zagra u siebie a rywalem będzie Zagłębie Lubin.

Cracovia – PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Matheus 35. - Warnecki 39.

Skład Cracovii: Majchrowicz - Zięba, Śmigielski, Pik, Pieńczak - Stachera, Matheus (54’ Malisz), Biernat (70’ Smołaga), Stasz (60’ Bała), Zaucha - Kafel (54’ Pituła)

Skład PGE GKS: Kewin Komar – Jakub Sionkowski, Jakub Kozica, Szymon Jędraszek, Igor Miller – Robert Kowalik (kpt), Damian Michalak (75. Danel Chwałowski) – Kacper Grzela (46. Bartosz Łudczak), Konrad Matuszewski (80. Kacper Rośczak), Piotr Mielczarek (75. Olaf Hajdasz) – Damian Warnecki