CLJ U-18: Remontada w Chorzowie!

Drużyna PGE GKS Bełchatów U-18 świetnie rozpoczęła rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów i w meczu "o sześć punktów" pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 3:2 (0:2). To tym cenniejsze zwycięstwo, że "Brunatni" przegrywali do przerwy 0:2!

Pierwsza połowa meczu 18. kolejki CLJ należała do gospodarzy, którzy wykorzystali dwie sytuacje po akcjach zespołowych i do przerwy schodzili ze spokojnym, wydawało się, prowadzeniem. Dziś spory wpływ na wydarzenia boiskowe miał silny wiatr, który po zmianie stron sprzyjał już bełchatowianom. A ci potrafili to wykorzystać. Kontaktowego gola z rzutu karnego po faulu na Dawidzie Kocyle strzelił Robert Kowalik. Do wyrównania kapitalnym strzałem z ponad 30 metrów doprowadził Damian Michalak a niezywkle ważne w kontekście walki o utrzymanie 3 punkty zapewnił giekaesiakom Dawid Kocyła, który podanie Damiana Warneckiego zamienił na przytomny strzał obok słupka!

Po tej wygranej nasza drużyna przeskoczyła w tabeli Ruch a kolejny mecz rozegra za tydzień znów na wyjeździe z Arką Gdynia.

Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów 2:3
Daniel Iwanek 19., Bartłomiej Wdowik 22. - Robert Kowalik 69. k, Damian Michalak 82., Dawid Kocyła 90. +3