Jastrzębianie minimalnie lepsi

W rozegranym w Kamieniu-Rybniku meczu towarzyskim pierwszoligowy GKS 1952 Jastrzębie pokonał drużynę PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0). Była to pierwsza porażka "Brunatnych" podczas zimowych przygotowań.

W pierwszej połowie gospodarze sobotniego spotkania stworzyli groźniejsze sytuacje, ale Paweł Lenarcik stawał w naszej bramce na wysokości zadania. Z naszej strony zagrożenie stwarzał Patryk Mularczyk, ale nie zdołał pokonać Grzegorza Drazika.

Na drugą część wyszła zupełnie inna jedenastka wyjąwszy "Mulara", który został na boisku, ale przeszedł na pozycję napastnika. W 70. minucie zmienił go Przemysław Zdybowicz, który nawet wbił piłkę do siatki, ale sędziowie tego gola nie uznali. Dużo wcześniej, bo w 49. minucie, zaliczone zostało jedyne trafienie tego sparingu, którego autorem okazał się Krzysztof Gancarczyk.

Następny sparing bełchatowianie rozegrają w Łowiczu w najbliższą środę 13 lutego z innym pierwszoligowcem, Stomilem Olsztyn.

GKS 1962 Jastrzębie - PGE GKS Bełchatów 1:0
Krzysztof Gancarczyk 49.

GKS 1962 Jastrzębie

I połowa: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Krzysztof Gancarczyk, Bartosz Jaroszek, Marek Mróz, Patryk Skórecki (30. Dominik Kulawiak), Adam Żak, Łukasz Krakowczyk (30. Farid Ali).

II połowa: Hubert Gostomski - Dominik Kulawiak, Kacper Kawula, Kamil Szymura, Dawid Gojny (65. Oskar Mazurkiewicz), Krzysztof Gancarczyk (55. Patryk Skórecki), Maciej Spychała, Marek Mróz (65. Dawid Chochulski), Farid Ali, Kamil Jadach, Kamil Adamek.

PGE GKS Bełchatów

I połowa: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak, Patryk Mularczyk, Viktor Putin - Przemysław Zdybowicz

II połowa: Daniel Niźnik - Mateusz Stolarczyk, Marcin Grolik, Mikołaj Bociek, Bartosz Biel - Patryk Rachwał, Konrad Matuszewski - Dawid Kocyła, Hubert Tylec, Emile Thiakane - Patryk Mularczyk (70. Przemysław Zdybowicz)