Bezbramkowy test ze Świtem

W trzecim zimowym sparingu drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała na boisku nr 1 Miejskiego Centrum Sportu z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:0.

Tak jak podczas środowego meczu z KKS Kalisz (4:0) na boisku zobaczyliśmy dwie różne jedenastki „Brunatnych”. Jedynym testowanym zawodnikiem był napastnik Sebastian Szerszeń, który wystąpił w pierwszej połowie.

Zgodnie z tym, czego można było oczekiwać, kończący najtrudniejszy okres pracy sparing ze Świtem nie przyniósł tak dynamicznej gry jak chociażby przeciwko KKS oraz zbyt wielu klarownych sytuacji. W pierwszej części w naszej ekipie ciekawie operowały oba skrzydła a groźne strzały oddawał Patryk Mularczyk. Najpierw w pierwszych minutach uderzył piłkę głową a bramkarz wybił ją za linii a pod koniec połowy huknął zza „szesnastki”, ale golkiper gości znów był na posterunku.

Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali nowodworzanie, którzy częściej zagrażali bramce Pawła Lenarcika a w 75. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak jeden z nich przestrzelił z bliskiej odległości. W naszej ekipie dobrze wyglądało skrzydło Mikołaj Grzelak – Viktor Putin. Ukrainiec dość swobodnie operował piłką, ale zabrakło mu tego idealnego podania. Najgroźniejsza sytuacja z tej połowy to strzał Dawida Kocyły z około 14 metrów w bramkarza po podaniu wspomnianego Putina. Giekaesiacy nie pozwolili do końca na stratę gola i można uznać, że wszyscy mają za sobą mocno wybieganą jednostkę treningową a nasi trenerzy mogli zobaczyć kilku zawodników na innych pozycjach.

Kolejny test bełchatowianie rozegrają w sobotę 9 lutego, kiedy to o godz. 12:00 w Kamieniu k. Rybnika zmierzą się z pierwszoligowym GKS 1962 Jastrzębie.

PGE GKS Bełchatów - Świt Nowy Dwór Maz. 0:0

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Bartosz Biel - Bartłomiej Bartosiak, Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk, Émile Thiakane - Sebastian Szerszeń

II połowa: Paweł Lenarcik - Mateusz Stolarczyk, Mikołaj Bociek, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Dawid Kocyła, Konrad Matuszewski, Patryk Rachwał, Viktor Putin - Przemysław Zdybowicz