Menu
Logo
Pge

Trener "Brunatnych" podsumowuje rundę

Trener "Brunatnych" podsumowuje rundę

Wygranym 3:0 meczem z Błękitnymi Stargard drużyna PGE GKS Bełchatów zakończyła rundę jesienną II ligi sezonu 2018/19. Krótkie podsumowanie rozegranych siedemnastu kolejek w wykonaniu bełchatowskiej ekipy przedstawił podczas konferencji oraz w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” trener „Brunatnych” Artur Derbin.

- Analizując jako sztab szkoleniowy to, co za nami należy mieć na uwadze te dwa odjęte punkty, które trzeba było zdobyć. Oczywiście jestem bardzo zadowolony z tej rundy, z tych chłopaków, wyciągamy maksa, choć może nie do końca, bo pewne rezerwy jeszcze są, chociażby w  kwestii zdobywania goli. Wierzę, że tych chłopaków stać na to, że tak jak z Błękitnymi potrafiliśmy zdobyć trzy bramki, i choć trudno wymagać, by w każdym spotkaniu ich tyle strzelali, to dobrze było nad tą skutecznością jeszcze popracować. Chłopcy się bardzo starali o te gole, do tego mocno pracują w defensywie, cały zespół broni już od napastników, dlatego mamy najmniej straconych goli w lidze. To być może ma swoje pokłosie w skuteczności i finalizacji tych akcji. Z ogółu trzeba być zadowolonym, natomiast przed nami jeszcze cztery mecze w tej rundzie i trochę zdrowia musimy zostawić.

Drużyna PGE GKS Bełchatów zakończyła rundę na 4. miejscu z 29 punktami ze stratą ośmiu do lidera z Łodzi, natomiast do drugiego Radomiaka i trzeciej Elany już tylko odpowiednio cztery i trzy „oczka”. Czy giekaesiacy będą w stanie zaatakować którąś z trzech pozycji dającą awans na zaplecze Ekstraklasy?

- Ale nikt głośno o awansie do I ligi nie mówi - twierdzi Artur Derbin, My zaś robimy swoje. Wiadomo, że jeśli tylko nadarzy się okazja spróbujemy. każdy z nas ma swoje marzenia, ambicje. Na razie jestem dumny z tej drużyny, którą udało się zbudować przy niskim budżecie. W klubie zresztą nadal jest ciężka sytuacja finansowa, ale gramy nieźle. Za całą rundę jesienną nie wystawiam indywidualnych ocen. Cała drużyna spisała się fantastycznie.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2018-11-24
17:00
D
Skra Częstochowa
Skra
Częstochowa
2018-12-01
13:00
W
Ruch Chorzów
Ruch
Chorzów
2019-03-02
00:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności