Menu
Logo
Pge

Szymorek: Zostawiamy dużo zdrowia

Szymorek: Zostawiamy dużo zdrowia

Po trudnym, ale zakończonym skromnym zwycięstwem spotkaniu z ROW 1964 Rybnik, na kilka pytań odpowiedział obrońca PGE GKS Bełchatów, Mateusz Szymorek, który w 67. minucie pojawił się na boisku w miejsce Huberta Tylca.

Gratulacje z okazji zwycięstwa. Jak z Twojej perspektywy wyglądała sytuacja, po której drużyna rywala miała tyle pretensji do sędziów?

- Dziękuję za gratulacje. Myślę, że mogła być tam bramka, aczkolwiek sędzia boczny był dobrze ustawiony na linii, więc powinien widzieć dobrze wszystko a skoro nie uniósł chorągiewki, to nie ma gola

Goście postawili Wam trudne warunki, nie brakowało walki wręcz, pewnie jesteście poobijani?

- Dokładnie. Wiedzieliśmy, że ROW Rybnik to taki nieprzyjemny dla nas przeciwnik. Już wcześniej męczyliśmy się z nimi, zawsze to były meczem walki, mniej było grania w piłkę. Dzisiaj także zobaczyliśmy wyrównane spotkanie, nie było ono porywające, dominowała walka o piłkę, ale najważniejsze, że wygraliśmy i utrzymujemy passę zwycięstw.

Trenerowi jakiś specjalny prezent oprócz zwycięstwa drużyna przygotowała?

- Były drobny upominek, ale nie mogę powiedzieć, co to było, bo to osobista sprawa. Najważniejsze, że trener wie i jest zadowolony.

Odczuwacie skutki tych trzynastu kolejek? Bo dziś było widać, że do końca nikt nie odstawiał nogi, do końca wszyscy wybiegani.

- Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani, pomimo że większość zawodników gra po 90 minut i są tylko drobne zmiany w składzie, to każdy wytrzymuje trudy kolejnego meczu. Poradzimy sobie pod tym względem do końca rudny a zimą popracujemy, żeby było jeszcze lepiej na wiosnę.

To był szósty mecz bez straconej bramki, ale obrona miała dziś mnóstwo roboty.

- Jak w każdym meczu w tej lidze obrońcy muszą się namęczyć. Zresztą nie tylko my, bo cały zespół. Mamy taką taktykę, że nawet napastnicy u nas bronią, wszyscy są zaangażowani w grę defensywną. Na pewno zostawiamy dużo zdrowia i oby tak dalej.

Odczułeś ostatnio, że jest w zespole konkurencja, bo straciłeś miejsce w pierwszym składzie.

- Pod dwóch porażkach trener zdecydował się na zmianę, w Pucharze Polski „Grzelu” dobrze się pokazał, trener postawił na niego i się nie pomylił, bo Mikołaj pracował na to miejsce. Teraz ja będą dążył do tego, żeby wrócić na swoje tory.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stomil Olsztyn
Stomil
Olsztyn
2019-07-27
00:00
D
Warta Poznań
Warta
Poznań
2019-08-03
00:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2019-08-10
00:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 800044