Wysoka wygrana w sparingu

W rozegranym na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu meczu sparingowm drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała czwartoligowy GKS Orkan Buczek 5:0 (3:0). Spotkanie, w którym wystąpiło łącznie 21 giekaesiaków, było elementem przygotowań do meczu ligowego ze Stalą Stalowa Wola.

Początek pierwszej połowy nie zwiastował tak okazałego zwycięstwa „Brunatnych”, którzy rozpoczęli spotkanie w eksperymentalnym składzie. Udało się jednak wykreować sytuacje jak groźny strzał z rzutu wolnego Mariusza Magiery obok słupka, przegrany pojedynek sam na sam z bramkarzem Przemka Zdybowicza czy zablokowany z bliskiej odległości od bramki strzał Huberta Tylca. Po drugiej stronie zawodnicy Orkana, w których wystąpiło wielu zawodników z przeszłością przy Sportowej lub wypożyczonych (Michał Lewandowski i Hubert Berłowski), zakończyli jedną z kontr trafieniem w słupek bramki strzeżonej przez Daniela Niźnika. Z czasem nasi zaczęli się coraz lepiej rozumieć a pierwszy gol przyszedł w 24. minucie, kiedy długie podanie od Patryka Rachwała przejął Zdybowicz i świetnie się zachował oddając silny i celny strzał z z około 18 metra. Po kilku minutach Konrad Matuszewski uderzył płasko pół metra obok słupka. W 37. Konrad mógł się już cieszyć z gola. Popularny „Bambo” huknął z około 25 metra, piłka jeszcze otarła się o obrońcę i wpadła do siatki. Tuż przed gwizdkiem na przerwę dynamiczne wejście Mikołaja Grzelaka z lewej strony, po chwili wycofanie do Mularczyka a młodzieżowy pomocnik ustala wynik do przerwy na 3:0.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali goście, ale Hubert Berłowski z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Niźnika. Z każdą minutą zaczęła rosnąć nasza przewaga. Bardzo aktywny Bartłomiej Bartosiak uderzył najpierw obok słupka gościa, by po chwili po dynamicznej kontrze Huberta Tylca na prawej stronie otrzymać świetną piłkę na lewą stronę pola karnego, po czym mierzonym strzałem pokonał golkipera z Buczku. Po kilku minutach „Bartas” uderza ponownie obok słupka. Wynik spotkania ustalił Bartosz Biel, który otrzymał piłkę od Bartosiaka i huknął z pola karnego w przeciwległy róg bramki. Po chwili strzelcowi piątego gola tuż przed linią bramkową podbiła się piłka i nie zdołał podwyższyć prowadzenia a Tylcowi zabrakło centymetrów, by wbić futbolówkę do siatki po uderzeniu z dystansu.

PGE GKS Bełchatów – GKS Orkan Buczek 5:0
Przemysław Zdybowicz 24., Konrad Matuszewski 37., Patryk Mularczyk 45., Bartłomiej Bartosiak 54, Bartosz Biel 80.

Skład PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Daniel Niźnik – Mikołaj Grzelak, Bartłomiej Zieliński, Mariusz Magiera, Mateusz Stolarczyk – Konrad Matuszewski, Mikołaj Bociek, Patryk Rachwał, Hubert Tylec – Patryk Mularczyk – Przemysław Zdybowicz

II połowa: Daniel Niźnik (60. Paweł Lenarcik) – Mikołaj Grzelak (60. Marcin Sierczyński), Bartłomiej Zieliński (60. Marcin Grolik), Mariusz Magiera (60. Damian Michalski), Mateusz Stolarczyk (60. Mateusz Szymorek) – Konrad Matuszewski (60. Bartosz Biel), Mikołaj Bociek (60. Paweł Czajkowski), Patryk Rachwał (60. Marcin Ryszka), Hubert Tylec (60. Emile Thiakane) – Bartłomiej Bartosiak – Przemysław Zdybowicz (80. Hubert Tylec)