IV liga: Zwycięstwo w Zgierzu

W meczu 25. kolejki IV ligi drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów wygrała na wyjeździe z Borutą Zgierz 2:1 i zmniejszyła stratę do lidera z Paradyża do czterech punktów. Giekaesiacy, którzy zdobyli w rozgrywkach najwięcej bramek, pozostają w walce o awans do III ligi.

W pierwszej połowie podopieczni Krystiana Kieracha nie potrafili udokumentować swojej przewagi, choć mieli dwie bardzo dobre ku temu sytuacje. Po zmianie połów to gospodarze odnaleźli drogę do bramki GKS (48. minuta), ale na szczęście wkrótce "Brunatni" znaleźli odpowiedzieli trafieniem Michała Sitarza po centrze Patryka Nouriego. Zwycięskiego gola zdobył w 80. minucie Damian Michalski, którego podaniem obsłużył Sitarz. Udział w piętnastej wygranej w sezonie miał także nasz bramkarz, Kamil Bruchajzer, który w trudnej sytuacji nie dał się pokonać zawodnikowi Boruty.

Boruta Zgierz - PGE GKS II Bełchatów 1:2 (0:0)
Bramki dla GKS: Michał Sitarz 52., Damian Michalski 80.

Skład GKS II:

Kamil Bruchajzer - Bartosz Wrzosek, Damian Michalski, Michał Sitarz, Tomasz Kolus - Mikołaj Bociek, Patryk Nouri - Albin Maciejewski (83. Marcin Szóstakiewicz), Dawid Flaszka (46. Maciej Łabędzki), Krystian Pałczyński (85. Michał Lewandowski) - Hieronim Gierszewski (60. Jacek Bloch)

W następnej kolejce nasze rezerwy zmierzą się na GIEKSA Arenie z RKS Mechanikiem Radomsko. To spotkanie rozpocznie się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 12.

Bilety na mecz kosztują 5 zł i będą do nabycia za okazaniem Karty Kibica lub dokumentu tożsamości w kasie "A" w niedzielę od godz. 10. Na trybunę wschodnią kibice wejdą wejściem "A".