CLJ U-18: Zwycięstwo w doliczonym czasie!

Po emocjonującym przebiegu zwłaszcza drugiej połowy drużyna PGE GKS Bełchatów pokonała na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu zespół Ruchu Chorzów 3:2 (0:0). Spotkanie odbyło się w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 a poprzedziło je wręczenie przez prezesa OZPN w Piotrkowie pana Stanisława Sipę okazałego pucharu z okazji zwycięstwa GKS  Bełchatów w Lidze Wojewódzkiej A1 oraz awansu do CLJ.

W pierwszej części pojedynku drużyn, które do CLJ trafiły dzięki wygranym barażom, nie działo się zbyt wiele w obrębie szesnastek i na dobrą sprawę można odnotować po jednym groźnym uderzeniu na bramki rywala. Trzeba jednocześnie przyznać, że to „Niebiescy” częściej gościli na naszej połowie.

Po zmianie stron zaczęło się już dziać o wiele, wiele więcej. Zaczęli bełchatowianie, którzy wykorzystali błąd przy wyprowadzeniu piłki przez chorzowian, futbolówkę przejął obchodzący dziś 18. urodziny Damian Michalak, który świetnie obsłużył Damiana Warneckiego a ten płaskim strzałem pokonał Bieleckego. Radość nie trwała długo, bo po trzech minutach Jan Peda z Ruchu wbił z bliska piłkę do siatki po rzucie rożnym. Odpowiedź podopiecznych Marcina Węglewskiego była natychmiastowa. Tym razem to Warnecki wypatrzył dobrze ustawionego Olafa Hajdasza a skrzydłowy nie miał problemu ze zdobyciem gola. Wyrównanie przyszło w 70. minucie, kiedy Tomasz Hołoś z bliska pokonał Kewina Komara. Do końca meczu trwała wymiana ciosów, ale częściej rywalowi zagrażali giekaesiacy. W końcu w doliczonym czasie gry Bartosz Łudczak zagrał na głowę Damiana Wdowiaka a ten z kilku metrów wbił futbolówkę do siatki tuż obok słupka!

Następny mecz "Brunatni" zagrają na prośbę rywala ponownie przed własną publicznością. Mecz z Arką Gdynia zaplanowano na sobotę godz. 11, na boisku treningowym nr 2 MCS.

PGE GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 3:2
Warnecki 48., Hajdasz 52., Wdowiak 90.+3 - Peda 51., Hołoś 70.

GKS: Kewin Komar – Bartłomiej Lisowski, Robert Kowalik, Jakub Kozica, Igor Miller – Dawid Kocyła (46. Bartosz Łudczak), Damian Michalak, Mieszko Śpiewak, Olaf Hajdasz (80. Kacper Sionkowski) – Damian Warnecki (87. Damian Wdowiak), Jakub Szczyszek (60. Piotr Mielczarek)

Ruch: Bielecki - Peda, Machała (46. Dąbrowski), Rocki (77. Bąk), Jakub Nowak, Wdowik (70. Świątczak), Rudek, Winciersz, Gierut, Gemborys, Iwanek