IV liga: Punkt wywalczony w końcówce

W meczu 24. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna rezerw PGE GKS Bełchatów zremisowała na własnym boisku ze Zjednoczonymi Stryków 1:1 (0:1). Mając na uwadze występ wielu zawodników z pierwszej drużyny, należy uznać ten wynik za porażkę, szczególnie, że pozostali rywali z czołówki wygrali swoje spotkania. Po dzisiejszym remisie, „Brunatni” zajmują w tabeli 4. miejsce.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji a oba zespoły nie stworzyły klarownych sytuacji. W końcówce tej części gry nieporozumienie w liniach defensywnych GKS wykorzystali goście i niespodziewanie objęli prowadzenie.

Druga część spotkania to już lepsza gra bełchatowian, którzy dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Sztuka ta udała się w 89. minucie, kiedy po centrze Patryka Nouriego piłkę głową do siatki Zjednoczonych skierował Piotr Witasik. Wcześniej giekaesiacy mieli m.in. dobrą okazję Albina Maciejewskiego i ogólnie większą inicjatywę, ale nietety nie przekuli tego na kolejne gole i muszą się pogodzić z siódmym remisem w sezonie. Podopieczni Krystiana Kieracha nadal pozostają zespołem z najmniejszą liczbą porażek.

PGE GKS II Bełchatów – Zjednoczeni Stryków 1:1
Bramka dla GKS: Piotr Witasik 89.