Bez punktu w starciu z liderem

Po raz kolejny ekipa „Brunatnych” wraca ze stadionu Arki na tarczy. W spotkaniu z liderem 1 ligi PGE GKS Bełchatów przegrał 1:2 (0:2) a bramkę, która dała nam nadzieję na korzystny wynik zdobył Patryk Rachwał po strzale z rzutu karnego.

Spotkanie w Gdyni lepiej rozpoczęli bełchatowianie, którzy wyszli ofensywnie i stworzyli bardzo dobrą sytuację, kiedy w 13. minucie Cezary Demianiuk znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Niestety napastnik GKS przegrał pojedynek z Jałochą. Giekaesiacy przez kolejne minuty stawiali opór liderowi, ale jedna chwila nieuwago kosztowała bramkę po indywidualnym rajdzie Mateusza Szwocha. Trzy minuty później Dariusz Formella ograł Lukasa Klemenza i ładnym strzałem pokonał Macieja Krakowiaka. Do przerwy wynik się nie zmienił, natomiast Arka grała coraz lepiej.

W drugiej części spotkania drużyna Rafała Ulatowskiego zagrała odważniej a że rywal także grał po „angielsku” mieliśmy emocje do końca, sporo twardej gry i spięć. Bełchatowianom udało się zdobyć kontaktowego gola, kiedy Patryk Rachwał silnym strzałem wykorzystał podyktowany po faulu na Szymonie Zgardzie rzut karny. Do końca wynik spotkania nie był pewny, choć to faworyt dzisiejszego spotkania stworzył więcej sytuacji. Tych z pewnością zabrakło „Brunatnym”, którzy mocno poturbowani wracają do Bełchatowa bez choćby punktu.

Arka Gdynia 2-1 PGE GKS Bełchatów
Mateusz Szwoch 32, Dariusz Formella 36 - Patryk Rachwał 56 (k)

Arka: 13. Konrad Jałocha - 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 33. Alan, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius (84, 19. Miroslav Božok), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa (87, 20. Yannick Kakoko), 10. Mateusz Szwoch, 7. Dariusz Formella - 9. Paweł Abbott (46, 11. Rafał Siemaszko).

PGE GKS Bełchatów: 22. Maciej Krakowiak - 18. Lukas Klemenz, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 8. Lukáš Kubáň - 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (56, 46. Mateusz Szymorek) - 16. Aghvan Papikyan (75, 11. Łukasz Wroński),  9. Alen Ploj, 7. Petr Zapalač - 23. Cezary Demianiuk (70, 15. Hieronim Gierszewski).

żółte kartki: Nalepa, Alan, Božok - Szymorek.
sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 7281.