Bezbramkowy remis w Opolu

W rozegranym na stadionie przy ul. Oleskiej w Opolu meczu sparingowym drużyna PGE GKS Bełchatów zremisowała z zespołem Nice 1 ligi Odrą Opole 0:0. W rozgrywanym przy upalnej aurze teście w zespole „Brunatnych” wystąpiło 21 zawodników, w tym pięciu testowanych, a wśród nich Maciej Wierzbicki, Mateusz Szymorek i Paweł Czajkowski, których przyszłość jeśli chodzi o nasz klub powinna się wkrótce wyjaśnić.

Pierwszą połowę nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy raz poważniej zagrozili naszej bramce. Z czasem gra zaczęła się wyrównywać a podopieczni Artura Derbina lepiej czuć na połowie rywala. W 34. minucie po strzale Emile Thiakane piłkę dobijał skrzydłowy Hubert Tylec, ale trafił tylko w boczną siatkę. Tuż przed końcem pierwszych 45 minut strzał z trudnej pozycji oddany przez Damiana Michalskiego ładnie obronił golkiper Odry.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy, w której na boisku w naszym zespole pojawiło się dziewięciu nowych zawodników, więcej do powiedzenia mieli opolanie, którzy stworzyli sobie dość dobre sytuacje do pokonania Pawła Lenarcika. Nic z tego jednak nie wyszło a z czasem zaczęła dominować gra w środku pola. W 87. minucie przed dużą szansą na zdobycie zwycięskiego gola stanął Dawid Flaszka, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem Odry lobował na tyle niecelnie, że piłka o centymetry minęła słupek pierwszoligowca.

W poprzednich sparingach „Brunatni” wygrali z Piastem Gliwice 2:0 i ulegli GKS Katowice 1:2. W najbliższą sobotę 7 lipca o godz. 11 na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu bełchatowianie zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Będzie to pierwszy i jedyny sparing PGE GKS Bełchatów na swoim obiekcie.

Odra Opole – PGE GKS Bełchatów 0:0

Odra Opole:

Szromnik (46. Ziarko) – Szota (46. Janasik), Baranowski (70. Kowalski), Bodzioch, Winiarczyk (70. Brusiło) – Brusiło (46. Mikinicz), Moder (46. Niziołek), Czyżycki (46. Habusta), Bonecki (70. Czyżycki), Wodecki (46. Sypek, 87. Chodorek) – Skrzypczak (70. Moder, 87. Smolarek)

PGE GKS Bełchatów:

I połowa:
Maciej Wierzbicki – Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Marcin Ryszka – Mikołaj Bociek, Patryk Rachwał – Hubert Tylec, zawodnik testowany, Emile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak

II połowa:
Paweł Lenarcik – Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik (63. Damian Michalski), Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek (70. Bartłomiej Zieliński), Paweł Czajkowski – Mateusz Stolarczyk, Dawid Flaszka, zawodnik testowany – Hubert Berłowski