Pewne zwycięstwo i awans do II etapu

Drużyna GKS Bełchatów U-19 wygrała w rewanżowym meczu I etapu barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów z Polonią 1912 Leszno 2:1 (1:0).

Po remisie 2:2 w Lesznie faworytem do awansu byli bełchatowianie i z tej roli się wywiązali. Wobec około 250 kibiców nie dali szans rywalom z Polonii i tylko ponownie pogrzeszyli skutecznością, bo okazji do wyższego wyniku nie zabrakło.

Podopieczni Jakuba Renosika od początku natarli na bramkę rywali i nie pozwalali im na zapędzanie się na naszą połowę. Pierwszy gol padł po akcji lewym skrzydłem Konrada Matuszewskiego, który zagrał w pole karne a Przemysław Zdybowicz wbił piłkę obok słupka bramki gości.

Podwyższenie wyniku miało miejsce już w drugiej połowie a konkretniej już po jej rozpoczęciu, kiedy zagranie Matuszewskiego i błąd golkipera wykorzystał Tomasz Lewandowski. Przez kolejne minuty obraz meczu się nie zmieniał a giekaesiacy marnowali dobre sytuacje. Pojedynki sam na sam z bramkarzem przegrali Jakub Szaniec i Damian Warnecki, tuż nad poprzeczką uderzył Daniel Chwałowski a gol Sebastiana Janika nie został uznany ze względu na pozycję spaloną. Bramka dla Polonii padła z rzutu karnego w 94. minucie meczu, ale nie miała już wpływu na losy meczu.

A już w poniedziałek 25 czerwca o godz. 17, ponownie w Bełchatowie, odbędzie się pierwszy mecz finałowego etapu barażu z Naki Olsztyn, który okazał się lepszy w rywalizacji z KP Starogard Gdański. Rewanż w Olsztynie 29 czerwca. Kto wygra ten dwumecz, ten zagra w prestiżowej CLJ!

GKS Bełchatów - Polonia Leszno 2:1 (1:0)
Bramki dla GKS: Przemysław Zdybowicz 16., Tomasz Lewandowski 46.

Skład GKS: Krystian Wojtczyk (86’ Szymon Pajkert) – Bartłomiej Lisowski, Robert Kowalik, Miłosz Śpiewak (86’ Dawid Cheda), Igor Miller (65’ Maciej Bryła), Daniel Chwałowski, Damian Michalak, Konrad Matuszewski (68’ Jakub Szczyszek), Tomasz Lewandowski (50’ Sebastian Janik), Jakub Szaniec (68’ Tomasz Bąkowicz), Przemysław Zdybowicz (55’ Damian Warnecki)

Trenerzy: Jakub Renosik i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Piotr Michalak