IV liga: Stracone zwycięstwo w Zgierzu

Drużyna rezerw przegrała drugie z rzędu spotkanie 2:3, ale przebieg środowego meczu w Zgierzu był zupełnie inny niż w niedzielnym starciu z Pelikanem II Łowicz.

Prowadzeni przez Kacpra Jędrychowskiego młodzi „Brunatni” prowadzili już od 15. minuty, kiedy Mateusz Orski wykorzystał podanie Huberta Berłowskiego. Na 2:0 stan meczu w doliczonej minucie pierwszej połowy podwyższył Kamil Szubertowski po asyście Damiana Siewiery.

Przebieg spotkania do ostatnich minut wskazywał na przełamanie bełchatowian i zwycięstwo, bo giekaesiacy nie pozwalali rywalom na zbyt wiele a do tego sami stwarzali sytuacje jak chociażby te Orskiego czy Siewiery, który uderzył tuż obok spojenia. Po jednym ze strzałów „Brunatnych” piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jeden ze zgierzan. Od 72. minuty nasze rezerwy grały jednak w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Stolarczyka. Boruta zwęszył szansę na zmianę niekorzystnego wyniku i po stałym fragmencie zdobył w 88. minucie kontaktowego gola. Ta bramka dodała wiary gospodarzom, którzy w ciągu kolejnych czterech minut dwa razy znaleźli drogę do naszej bramki i mogli się niesamowicie cieszyć ze zwycięstwa odniesionego w takich szczególnych okolicznościach.

Do końca sezonu zostały jeszcze trzy kolejki i wciąż jest szansa na wydostanie się ze strefy spadkowej. Najbliższy mecz giekaesiacy rozegrają w Bełchatowie w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.

MKP-Boruta Zgierz – PGE GKS II Bełchatów 3:2