Menu
Logo
Pge

Oświadczenie Zarządu GKS "Bełchatów" S.A.

W odniesieniu do przesłanego do mediów oświadczenia Kancelarii Prawnej Simiński & Szymanek występującej w imieniu potencjalnego nabywcy mniejszościowego pakietu akcji GKS „Bełchatów” S.A., Zarząd Spółki informuje, co następuje:

W kwietniu br. po skierowaniu przez mniejszościowego właściciela akcji klubu, czyli Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego Sp. z o.o. prośby o przekazanie dokumentów finansowych, niezwłocznie przekazano je w wymaganym zakresie do BKPPT

Pod koniec kwietnia wpłynęła kolejna prośba o przygotowanie znacznie poszerzonej informacji, o którą do BKPPT zwróciła się kancelaria reprezentująca nieznanego inwestora. Prośba ta nie zawierała żadnego terminu na realizację.

Z powodu bardzo szczegółowego zakresu i materii informacji, o których przekazanie wnosiła strona reprezentująca prawdopodobnego inwestora, należało zachować daleko idącą ostrożność, mając na uwadze dobro Spółki i dokonać szerszej konsultacji ze wszystkimi organami władz GKS „Bełchatów” S.A. oraz sponsorem strategicznym, ponieważ część tematyki dotyczyła kwestii objętych tajemnicą handlową, do dochowania której Spółka jest zobowiązana przepisami prawa jak i zawartymi umowami. BKPPT swojej prośbie nie nadał rygoru pilnego wykonania a w ocenie Zarządu Klubu część wymaganych informacji, pomimo klauzuli poufności, nie powinna być przekazywana podmiotom czy osobom nie związanym ze Spółką. Do tego, w ocenie Zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich organów właścicielskich i sponsora strategicznego.

Można odnieść wrażenie, że trudna sytuacja, w jakiej od pewnego czasu znajduje się GKS „Bełchatów” S.A. jest wykorzystywana do działań, których intencje nie są do końca klarowne.

GKS „Bełchatów” S.A. informuje jednocześnie, że trwają rozmowy w celu ustalenia terminu spotkania z udziałem właścicieli Spółki, sponsora strategicznego oraz władz samorządowych w sprawie przyszłości Klubu.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Olimpia Elbląg
Olimpia
Elbląg
2019-03-23
17:00
D
Rozwój Katowice
Rozwój
Katowice
2019-03-30
15:00
W
Znicz Pruszków
Znicz
Pruszków
2019-04-07
13:05
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 631525