IV liga: Tu też wyjazdowe zwycięstwo

Drugi z rzędu dobry wyjazdowy mecz rozegrał w sobotę zespół rezerw PGE GKS Bełchatów, które w ramach 27. kolejki IV ligi pokonał dużo wyżej notowany KS Paradyż 2:1 (1:1).

W drużynie prowadzonej przez Piotra Bajdziaka wystąpiło czterech zawodników z kadry pierwszego zespołu „Brunatnych” a dwóch z nich zdobyło bramki. W 26. minucie gola na 1:0 zdobył Krystian Peda, który wykorzystał asystę Szczepana Koguta. Cztery minuty później strzelec gola zmarnował szanse sam na sam z golkiperem. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem z 34. minuty, kiedy jeden z rywali wbił z bliska piłkę po tym, jak odbiła się chwilę wcześniej od poprzeczki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem i należy podkreślić bardzo dobry występ naszego bramkarza, Szymona Malickiego, który co najmniej dwukrotnie uratował zespół przed utratą gola.

W drugiej części padła tylko jedna bramka, która okazała się zwycięska dla bełchatowian. W 55. Minucie w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Bociek i to sam poszkodowany wykonał skutecznie „jedenastkę”. Szansę na podwyższenie wyniku miał Szczepan Kogut po podaniu Pedy, ale źle uderzył piłkę będąc na dobrej pozycji.

Następny mecz w ramach ambitnej walki o utrzymanie giekaesiacy mają rozegrać nietypowo, bo w czwartek 10 maja o godz. 18 ze Zjednoczonymi Stryków. Tym razem u siebie.