IV liga: Remis rezerw z liderem

W meczu 21. kolejki IV ligi zespół rezerw PGE GKS Bełchatów zremisował na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu z Unią Skierniewice 1:1 (0:0). W pojedynku przeciwko liderowi rozgrywek wystąpiło kilku zawodników pierwszej drużyny "Brunatnych". Niedzielny punkt dał ekipie Piotra Bajdziaka awans o jedną pozycję.

Pierwsza połowa to przede wszystkim mnóstwo walki o każdą piłkę, ale jednocześnie niewiele zagrożenia dla golkiperów obu zespołów. Trzeba też dodać, że już w 2. minucie boisko z powodu urazu musiał opuścić Damian Siewiera. Po trzech minutach na jego miejsce wszedł Jan Imiołek.

Dużo więcej działo się w drugiej połowie meczu. W 51. minucie Mateusz Orski zacentrował mocno z prawego skrzydła a w trudnej pozycji strzałem głową bramkarza Unii pokonał Krystian Peda (na zdjęciu). Wyrównanie padło po strzale z wątpliwego rzutu karnego (56. minuta). Do końca spotkania oba zespoły podejmowały jeszcze próby zdobycia zwycięskiej bramki, ale wynik nie uległ zmianie. Sędzia główny nie uznał jeszcze po jednym golu dla obu drużyn.

Dodajmy, że dzisiejszym meczem w roli kierownika naszej drużyny zadebiutował Ryszard Piekielny, który zastąpił w minionym tygodniu Mariusza Morawskiego. Życzymy udanej pracy!