Medale zapaśników w Brzozie

W sobotę 17 marca Łódzki Związek Zapaśniczy zorganizował Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w grecko-rzymskich zapasach. Turniej miał miejsce w Hali Sportowej w miejscowości Brzoza. Jak zwykle zawodnicy GKS Bełchatów mogą się pochwalić sukcesami.

Złoty medal wywalczył Dominik Proszak (kat. wagowa 100 kg). Brązowe krążki zdobyli: Miłosz Dobrzyński (41 kg), Dominik Stasiak (57 kg), Kamil Majda (75 kg), Jakub Rzepecki (75 kg).

Tuż za podium znaleźli się Szymon Kowalski i Kacper Świercz.

Jak przypomina trener Janusz Włastowski, wielu jego podopiecznych zaliczyło egzaminy sprawnościowe do elitarnych jednostek wojskowych jak komandosi Kawalerii Powietrznej,Wojskach Lotniczych, Marynarce Wojennej, GROM. Wielu ukończyło Szkolę Mistrzostwa Sportowego a później Akademię Wychowania Fizycznego. Przykładami są Kamil Sokołowski, Andrzej Deberny - Mistrz Świata Armii czy Łukasz Gawlik brązowy medalista  mistrzostw świata z Szeged - Węgry. Należy tu również wymienić Maćka Bukowego, który jako jeden z nielicznych ukończył z generałem Romanem Polko ekstremalny bieg maratoński.