Pięć medali zapaśników w Pabianicach

Pięć medali zdobyli zawodnicy GKS „Bełchatów” S.A. w V Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym Kadetów i Dzieci w stylu klasycznym o Puchar Starosty Pabianickiego, który odbył się 17 września w Pabianicach.

Należy podkreślić, że potentaci mat zapaśniczych z Warszawy, Katowic, Radomia oraz najsilniejszych drużyn woj. łódzkiego wystawili bardzo silne składy. Od nowego roku przepisy dotyczące kategorii wagowych zostały zmienione i jeden z naszych medalistów, Szymon Mielczarek, zadebiutował w kategorii wagowej do 80 kg, która była najsilniej obsadzona. W walce o brązowy medal pokonał bardzo dobrego zawodnika pochodzenia gruzińskiego, co było nie lada wyczynem.

Złote medale dla GKS Bełchatów zdobyli: Mateusz Osowski kat. wagowa 110 kg oraz Oliwier Matyja 53 kg. Srebrny medal padł łupem Tymoteusza Stemplewskiego 47 kg. Brązowe medale zdobyli: Szymon Mielczarek 80 kg i Piotr Zatorski 92 kg.

Tuż za podium uplasowali się: Piotr Zerka ,któremu odnowiła się kontuzja ręki, Igor Jasiński, Norbert Kubik, Franciszek Pacyński, Norbert Szymanek

Trenerzy: Andrzej Olczyk i Janusz Włastowski