Zwycięstwo rezerw w bólach

W meczu 22. kolejki IV ligi łódzkiej zespół rezerw PGE GKS Bełchatów pokonał nie bez problemów ekipę Mazovii Rawa Mazowiecka 3:2 (1:2) i wrócił na pozycję wicelidera rozgrywek.

Pierwsza połowa zaczęła się od dwóch dobrych sytuacji Szymona Stanisławskiego, po których piłka mijała słupek bramki gości. W 16. minucie po faulu właśnie na "Staszku" rzut karny pewnie wykorzystał Krystian Pałczyński. Goście nie podłamali się stratą gola i po strzale z dystansu w 30. minucie doprowadzili do wyrównania. Mazovia wyszła na prowadzenie w 45. minucie po trafieniu z "jedenastki".

Druga połowa to zdecydowana przewaga zespołu Krystiana Kieracha udokumentowana bramkami, które dały młodym "Brunatnym" bezcenne zwycięstwo. Najpierw odbitą przez bramkarza piłkę po uderzeniu Pałczyńskiego wbił do siatki Maciej Łabędzki a w końcówce bardzo dobra asysta Marcina Szóstakiewicza otworzyła Łabędzkiemu drogę do pokonania po raz drugi golkipera z Rawy.

PGE GKS II Bełchatów - Mazovia Rawa Maz. 3:2
Krystian Pałczyński 16. k, Maciej Łabędzki 60., 86.