Pewne zwycięstwo z Wisłą

W drugim dzisiejszym meczu kontrolnym „Brunatni”  pokonali Wisłę Sandomierz 5:1 (5:1).

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Piotr Giel 5. (asysta Bartłomiej Bartosiak), 23. (as. Dawid Flaszka), Patryk Rachwał 9. (k) (faulowany Dawid Flaszka), Bartłomiej Bartosiak 25. (k) (faulowany Dawid Flaszka), Robert Chwastek 33. (as. Bartłomiej Bartosiak)

W pojedynku z zaprzyjaźnioną Wisłą na w barwach PGE GKS Bełchatów zagrało w sumie czternastu piłkarzy, w tym testowany pomocnik Damian Jasiński.

Podobnie jak w pierwszym tego dnia meczu, bełchatowianie już na początku objęli prowadzenie. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Bartłomiej Bartosiak, a jej lot zdołał zmienić Piotr Giel i pokonał bramkarza gości. Niedługi później po faulu na Dawidzie Flaszcze gola z rzutu karnego strzelił obchodzący dziś 37. urodziny Patryk Rachwał. Na 3:0 wynik strzałem z bliskiej odległości podwyższył Piotr Giel po podaniu Flaszki. 120 sekund później „Flacha” został sfaulowany w polu karnym a "jedenastkę" na gola zamienił Bartłomiej Bartosiak. Kilka chwil później honorowe trafienie dla Wisły zaliczył Jakub Trojanowski. To nie był jednak koniec bramek, bo w 34. minucie Robert Chwastek ustalił na 5:1 wynik tej bardzo ciekawej połowy a jednocześnie całego sparingu.