Nokaut w drugiej połowie

Mogło być wyjazdowe przełamanie, ale wyszedł zawód w postaci porażki 2:5 pomimo prowadzenia 2:0. Mecz PGE GKS Bełchatów w Puławach miał dwa oblicza, ale zakończył się dla nas bolesną porażką.

Pierwsza połowa należała do bełchatowian, którzy stworzyli więcej groźnych sytuacji i grali ofensywniej, czego efektem były m.in. dwa strzelone gole z pozycji spalonych. Ale to wiślacy mieli lepszą „legalną” sytuację, kiedy Zulciak w 17. minucie trafił piłką w słupek. Jedenaście minut później obrońca „Brunatnych” zapędził się w okolice pole karnego i po złamaniu akcji huknął w okienko z około 25 metrów. To była kapitalna, debiutancka bramka naszego młodzieżowca! W 34. minucie giekaesiacy prowadzili już dwiema bramkami po tym, jak po centrze Patryka Janasika piłka trafiła pod nogi Dawida Flaszki a ten z kilku metrów zdobył swojego piątego gola w sezonie. W końcówce tej części gry małe rozluźnienie naszego zespołu wykorzystali gospodarze a konkretnie Robert Hirsz.

Po zmianie stron „Brunatni” przyjęli drugi cios, kiedy to w 51. minucie po akcji Jakuba Smektały z Niklasem Zulciakiem padło wyrównanie. Niestety po wyjściu z szatni zespół zagrał bardzo źle w defensywie. Spadkowicz z 1 ligi „poczuł krew” i zaczął jeszcze mocniej atakować, co przyniosło nokautujące dwa gole w kilkadziesiąt sekund. Ich autorami byli ponownie Hirsz i Zulciak. Giekaesiacy nie potrafili skutecznie odpowiedzieć, choć podejmowali próby, m.in. ponownie padł gol z pozycji spalonej. W końcówce meczu bardzo dobrą połowę w wykonaniu Wisły udokumentował strzałem głową Arkadiusz Maksymiuk. Bardzo trudno zrozumieć stratę pięciu bramek z rzędu..

Kolejny mecz PGE GKS Bełchatów rozegra na własnym stadionie z Gryfem Wejherowo. Spotkanie 16. kolejki 2 ligi rozpocznie się w sobotę 4 listopada o godz. 17.

Wisła Puławy 5-2 GKS Bełchatów
Robert Hirsz 43, 60, Niklas Zulciak 51, 61, Arkadiusz Maksymiuk 84 - Patryk Janasik 28, Dawid Flaszka 35

Wisła: 1. Sebastian Madejski - 16. Tomasz Sedlewski, 26. Sebastian Murawski, 2. Piotr Żemło, 19. Bartosz Sulkowski - 7. Jakub Smektała (63, 18. Piotr Darmochwał), 20. Arkadiusz Maksymiuk, 8. Kacper Szymankiewicz (78, 97. Adrian Popiołek), 37. Niklas Zulciak (86, 3. Krystian Żelisko), 11. Dawid Pożak - 15. Robert Hirsz (69, 17. Iwan Łytwyniuk).

PGE GKS: 1. Paweł Lenarcik - 13. Patryk Janasik, 5. Filip Kendzia, 25. Michał Bierzało, 24. Paweł Wojowski (86, 26. Kamil Szubertowski) - 20. Patryk Rachwał, 17. Marcin Ryszka - 11. Michał Ciarkowski, 10. Dawid Flaszka (75, 7. Bartłomiej Bartosiak), 21. Marcin Garuch (65, 6. Émile Thiakane) - 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Maksymiuk, Pożak, Żemło, Sedlewski - Thiakane