Menu
Logo
Pge

"Brunatni" testowali system VAR

"Brunatni" testowali system VAR

W Tomaszowie Mazowieckim we wtorek miało miejsce testowanie systemu VAR, o którym w ostatnim czasie jest coraz to głośniej. W wydarzeniu swój czynny udział mieli przedstawiciele PGE GKS Bełchatów, a dokładniej jego młodzi gracze, którzy zagrali szczególne mecze kontrolne.

Głównymi postaciami, które tego dnia pojawiły się w Tomaszowie Mazowieckim, byli uznawani za dwóch najlepszych sędziów w Ekstraklasie Tomasz Musiał i Szymon Marciniak. Obaj mają na koncie epizody związane z rozgrywkami Ligi Mistrzów, Ligi Europy, spotkaniami reprezentacji, nie wspominając o Pucharze Polski.

W tym wydarzeniu udział wzięli także młodzi zawodnicy GKS-u z roczników 1999, 2000 oraz 2001 wraz z trenerami - Adamem Konstańczukiem i Przemysławem Przybylskim. Pierwsze spotkanie rozegrali oni z Ceramiką Opoczno 2002/2003, gdzie pierwsza połowa potrwała 40 minut, a druga część gry 30 minut. Drugi mecz bełchatowianie rozegrali 2x40 minut z młodymi zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego, a było to spowodowane tym, że przeciwnicy ŁKS-u nie dojechali na ten mecz.

Z pewnością dla tych młodych ludzi rozgrywanie meczu pod okiem takich arbitrów jak Musiał i Marciniak to duża frajda oraz przyjemność. Dla sędziów to z kolei lekcja poglądowa i możliwość przetestowania systemu VAR, który teoretycznie powoli wchodzi w życie w kilku ligach świata, ale idzie to mówiąc w przenośni "jak krew z nosa". Tego typu testy z pewnością są bardzo przydatne i pomogą one w bardziej sprawnym wprowadzeniu tego systemu to krajowych rozgrywek.

Aut. Adam Kieruzel/ BELsport.pl

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Stal Stalowa Wola
Stal
Stalowa
Wola
2018-09-22
17:00
D
Garbarnia Kraków
Garbarnia
Kraków
2018-09-26
18:30
D
Gryf Wejherowo
Gryf
Wejherowo
2018-09-30
14:00
W

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB BIZNESU GKS BEŁCHATÓW - KLUB 40


SPONSORZY I REKLAMODAWCY


GŁÓWNY PATRON MEDIALNY


PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 371089 odwiedzin