Podsumowanie połowy rundy

W rozgrywkach 2 ligi nie ma przerw, a że za nami już dziesięć kolejek, można dokonać krótkiego podsumowania połowy rundy jesiennej, która w 2017 roku liczyć będzie 19 serii spotkań.

Na czele stawki osiemnastu klubów jest Warta Poznań (24 punkty), dalej plasuje się Radomiak Radom (również 24) a trzecie, premiowane awansem miejsce, zajmuje GKS 1962 Jastrzębie (21). Ta trójka odskoczyła już od 4. w tabeli ŁKS Łódź (17) czy PGE GKS Bełchatów (14). Tyle punktów, ile zgromadzili „Brunatni” mają jeszcze cztery kluby, zatem ruchy na poszczególnych pozycjach mogą być w najbliższych kolejkach dynamiczne.

Ta pierwsza część rundy w wykonaniu bełchatowian z pewnością pozostawia, szczególnie pod względem zdobyczy punktowej, spory niedosyt. Po przejściu dwóch rund w Pucharze Polski i czterech ligowych zwycięstwach, mieliśmy powody do zadowolenia, bo drużyna poza punktami, stworzyła sporo sytuacji i była najbardziej bramkostrzelna w całej stawce. Niestety ostatnie cztery kolejki przyniosły zaledwie dwa punkty, nieskuteczną grę i powiększenie straty do liderów. Bilans dziesięciu pierwszych meczów sezonu to 4 zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki z bilansem bramek 19-14).

Dla drużyny z takim potencjałem, jaki drzemie w szatni PGE GKS Bełchatów, to powód do mocnych przemyśleń i odnalezienia tej zwycięskiej ścieżki. Wierzymy, że druga połowa rundy przyniesie zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom dużo więcej radości a starcia chociażby z czołówką pokażą, na co stać ten zespół. Niech domowa porażka z ROW Rybnik będzie końcem pewnego słabszego etapu i cezurą w funkcjonowaniu zbudowanej latem ekipy.
A ta była stworzona po raz kolejny od nowa na zasadzie rewolucji. Do tej pory w meczach ligowych w barwach „Brunatnych” zadebiutowało aż dwunastu zawodników. Pięciu z nich zdobyło także pierwsze gole dla GKS. Na ligowe debiuty czekają jeszcze Kamil Szubertowski i Bartłomiej Zieliński. Jesienią nie zobaczymy już na pewno Marcina Grolika, który przed poważną kontuzją zdążył zagrać tylko w jednym spotkaniu 2 ligi w Stargardzie. W sumie barw górniczego klubu broniło 21 zawodników, w tym sześciu młodzieżowców.

Najwartościowszym pod względem ofensywy zawodnikiem jest obecnie Piotr Giel, który nie tylko zdobył 7 bramek i jest współliderem strzelców 2 ligi, ale także dodał 5 asyst. Wysoko z czterema golami jest także Dawid Flaszka.