Wysokie zwycięstwo ze Stalą

Okazałym zwycięstwem PGE GKS Bełchatów zakończył się niedzielny mecz 2 ligi ze Stalą Stalowa Wola. Bełchatowianie wygrali 4:1 (2:0), a kolejny raz w tym sezonie na listę strzelców wpisali się Emile Thiakane, Piotr Giel i Dawid Flaszka.

Pierwszą bramkę bełchatowianie zdobyli w 24. minucie, kiedy to na strzał z dystansu zdecydował się Emile Thiakane. Uderzenie Senegalczyka było na tyle precyzyjne, że znalazło drogę do siatki bramki Doriana Frątczaka.

Kilka minut później oglądaliśmy najładniejszą bramkę tego spotkania, a jej autorem był Piotr Giel. Napastnik PGE GKS zdecydował się na przewrotkę i ku jego uciesze futbolówka finalnie po raz drugi tego popołudnia znalazła się w siatce "Stalówki". Gracze Mariusza Pawlaka jeszcze przed przerwą mogli prowadzić wyżej, ale Łukasz Pietroń trafił w poprzeczkę.

"Brunatni" jednak poszli za ciosem na początku drugiej odsłony meczu, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Ryszki i strzale głową Michała Bierzały golkiper Stali sięgał do bramki po raz trzeci. Honorowego gola gospodarze zdobyli osiem minut później, a z rzutu karnego debiutującego w meczu ligowym Arkadiusza Moczadło pokonał Adrian Gębalski. Nasz golkpier był bliski obrony tego uderzenia w dolny lewy róg bramki, ponieważ futbolówka "poszła" po jego rękawicy.

W 72. minucie było już jednak 4:1 dla PGE GKS. Po raz szósty w tym sezonie, a trzeci w rozgrywkach 2 ligi, na listę strzelców wpisał się Dawid Flaszka. Nasz napastnik, który zmienił Bartka Bartosiaka, już minutę później wykorzystał składną akcję całego zespołu i końcowe podanie piętką Giela. Po końcowym gwizdku sędziego cały zespół mógł świętować pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2017/2018.

Stal Stalowa Wola - PGE GKS Bełchatów 1:4 (0:2)
Adrian Gębalski 68. (rzut karny) - Emile Thiakane 24., Piotr Giel 31., Michał Bierzało 60., Dawid Flaszka 72.

Stal Stalowa Wola (skład wyjściowy): Dorian Frątczak - Adam Waszkiewicz, Grzegorz Janiszewski, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik, Sebastian Łętocha, Mateusz Bukowiec, Bruno Żołądź, Przemysław Stelmach, Bartosz Sobotka, Adrian Gębalski

PGE GKS: Arkadiusz Moczadło - Patryk Janasik, Adrian Klepczyński, Michał Bierzało, Marcin Garuch - Patryk Rachwał, Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak (71. Dawid Flaszka), Łukasz Pietroń (61. Robert Chwastek), Emile Thiakane (87. Przemysław Zdybowicz) - Piotr Giel (81. Michał Ciarkowski)

Żółte kartki: Grzegorz Janiszewski - Michał Bierzało
Sędziował: Jacek Lis (Katowice)