PP: "Brunatni" ulegli pierwszoligowcowi

Nie udało się zawodnikom PGE GKS Bełchatów pokonać po raz drugi przedstawiciela Nice 1 ligi w rozgrywkach Pucharu Polski. Bełchatowianie przegrali mecz 1/16 finału Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice 0:3 (0:0).

Zanim spotkanie na dobre się rozpoczęło, każda z drużyn mogła zdobyć bramkę. Najpierw doskonałą sytuację zmarnowali gracze drużyny gości, a kilka minut później na bramkę Radosława Janukiewicza główkował Bartłomiej Bartosiak. Jednak jego strzał bramkarz Chojniczanki zdołał sparować na rzut rożny.

Chwilę później niebezpiecznie było już w polu karnym Arkadiusza Moczadło, lecz piłka po uderzeniu Tomasza Boczka wylądowała na słupku. To, co nie udało się pierwszoligowcowi do przerwy, udało się dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu.

Najpierw w 55. minucie zrehabilitował się Boczek, a siedem minut później wynik na 0:2 w kontrowersyjnych okolicznościach podwyższył Tomasz Mikołajczak. Wynik końcowy spotkania w 72. minucie ustalił Jacek Podgórski, który umiejętnie wykorzystał chwilową słabość defensywy PGE GKS.

Podopieczni Mariusza Pawlaka nie zwiesili głów i do końca gry starali się o zdobycie choćby honorowego gola, do czego zagrzewali ich głośnym dopingiem fani "Brunatnych". Tegoroczna przygoda PGE GKS z Pucharem Polski zakończyła się na 1/16 finału, a w kolejnej rundzie Chojniczanka zagra z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

PGE GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:0)
Tomasz Boczek 55., Tomasz Mikołajczak 62., Jacek Podgórski 72.

PGE GKS: Arkadiusz Moczadło - Łukasz Pietroń (81. Marcin Ryszka), Adrian Klepczyński, Filip Kendzia, Marcin Garuch - Patryk Rachwał, Patryk Janasik - Bartłomiej Bartosiak (70. Michał Ciarkowski), Dawid Flaszka, Robert Chwastek - Piotr Giel (73. Emile Thiakane)

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Tomasz Boczek, Maciej Dampc - Jakub Bąk (64. Jacek Podgórski), Krzysztof Danielewicz, Paweł Zawistowski, Rafał Grzelak, Jakub Biskup (55. Emil Drozdowicz) - Tomasz Mikołajczak (71. Krzysztof Drzazga)

Żółte kartki: Flaszka, Pietroń, Garuch, Bartosiak - Mikołajczak, Grzelak
Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)