PGE GKS II - Jutrzenka 4:0

W meczu 20. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna PGE GKS II Bełchatów pokonała na własnym boisku Jutrzenkę Warta 4:0 (1:0) i pozostanie po pierwszej serii wiosennych zmagań na 2. miejscu w tabeli.

PGE GKS II Bełchatów - Jutrzenka Warta 4:0
Damian Michalski 45 +2 (as. Łabędzki), Maciej Łabędzki 48, Piotr Góralczyk 66 (as. Łabędzki), Krystian Pałczyński 82

Skład PGE GKS II:

Kamil Bruchajzer - Bartosz Wrzosek, Marcin Wdowiak, Damian Michalski, Marcin Szóstakiewicz (75. Mikołaj Raś) - Michał Sitarz, Patryk Nouri - Jacek Bloch (55. Tomasz Kolus), Krystian Pałczyński, Piotr Góralczyk (67. Wojciech Byszewski) - Maciej Łabędzki (73. Kacper Szafrański)

W pierwszej połowie lepiej prezentowała się drużyna gości, która stworzyła sobie 2-3 świetne okazje do zdobycia gola, w tym raz piłka uderzyła w słupek. Stremowani bełchatowianie nie potrafili poważnie zagrozić bramkarzowi Jutrzenki i wydawało się, że gol dla Warty to kwestia czasu. Tymczasem w ostatnich sekundach pierwszej połowy po rzucie rożnym giekaesiacy oddali trzy strzały w światło bramki i ten ostatni w wykonaniu Damiana Michalskiego był już celny.

W przerwie nie obyło się bez ostrej reprymendy od trenera Krystiana Kieracha. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy w zamieszaniu podbramkowym sprytnym strzałem piętką golkipera z Warty pokonał Maciej Łabędzki. Od tego momentu gospodarze osiągnęli znaczną przewagę, którą udokumentowali trafieniami z dystansu Piotra Góralczyka i Krystiana Pałczyńskiego. Ten ostatni trafił jeszcze w końcówce w poprzeczkę.