Menu
Logo
Pge

Zapis czwartkowej konferencji

Zapis czwartkowej konferencji

Prezes Zarządu GKS "Bełchatów" S.A. i poseł na Sejm RP Dariusz Kubiak odnieśli się w czwartek na specjalnej konferencji prasowej do artykułu, który ukazał się w jednej z lokalnych gazet, a który zawierał szereg nieprawdziwych informacji.

"Idą lepsze czasy dla GKS Bełchatów! Będzie nowy sponsor" - tak brzmiał tytuł artykułu, który ukazał się w minionym tygodniu na łamach "Dziennika Łódzkiego". Oto co powiedzieli na konferencji Prezes Zarządu i poseł na Sejm RP.

Wiktor Rydz (Prezes Zarządu):

- W tym artykule pojawiło się wiele niezgodności, które chcemy wyprostować i zdementować. Jest mowa o spółce Eko-Region jako nowym sponsorze strategicznym, co jest nieprawdą. Prawdą jest to, że rozmawiamy z jej przedstawicielami, ale nie ma mowy o takim obszarze współpracy jak to zostało napisane. Kolejną nieprawidłowością jest wysokość umowy sponsorskiej z PGE. Nie są to środki poniżej miliona zł rocznie. Mniejsze wpływy wynikają tylko i wyłącznie z faktu, że aktualnie gramy na poziomie 2 ligi. Wysokość umowy kreowana jest na podstawie wskaźników marketingowych i medialnych, które aktualnie są niższe niż miało to miejsce np. podczas gry klubu w Ekstraklasie. Chciałbym w tym miejscu zakomunikować, że PGE pozostaje naszym jedynym sponsorem strategicznym.

- Wbrew temu, co zostało napisane w artykule, na dzień dzisiejszy klub nie przeznaczył ani złotówki na wzmocnienia kadry w trwającym okienku transferowym. Piłkarze, którzy przyszli do Bełchatowa, w momencie podpisywania umowy byli wolnymi zawodnikami. Fakt, że są to nazwiska znaczące w środowisku 2-ligowym, wynika tylko i wyłącznie z tego, iż prace nad konstruowaniem drużyny na kolejny sezon rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Pragnę w tym miejscu przypomnieć swoją obietnicę, że koszt kontraktów obecnej drużyny nie będzie większy niż miało to miejsce w ubiegłym sezonie.

- Chcemy grać o jak najwyższe cele w nowym sezonie. Miejmy jednak świadomość tego, że takie same aspiracje ma pozostałych 17 drużyn. W  tej chwili chcemy się koncentrować na tym aby ustabilizować sytuację finansową i organizacyjną. Jestem przekonany, że w tej kwestii zmierzamy w dobrym kierunku.

- Celujemy w 1 ligę, a gdy będzie ku temu okazja, na pewno z niej nie zrezygnujemy. Dobrze gdyby udało się ten cel zrealizować, ale nie będzie łatwo. Inne drużyny również się zbroją, dostrzegamy to. Czeka nas trudny sezon. Zobaczymy też jak nasz zespół będzie wyglądał na boisku po tych roszadach personalnych. Pierwsze spotkania nas zweryfikują. 

Dariusz Kubiak (Poseł na Sejm RP):

- Codziennie staram się skutecznie pomagać klubowi, wspierać pana prezesa, jako poseł na Sejm RP, ale także i członek prezydium Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Z tego miejsca chciałbym prosić wszystkich o pewną odpowiedzialność, kiedy mówimy o GKS. Odnoszę wrażenie, że stara się teraz przedstawić sytuację klubu jako doskonałą, a drużynę jako pewnego kandydata do awansu. W poprzednim sezonie byliśmy świadkami trudnej sytuacji, w której skupialiśmy się na utrzymaniu zespołu w 2 lidze, bo kolejny spadek mógłby doprowadzić do końca działalności. To było dla nas nie do przyjęcia. Myślę, że w tym sezonie należy skoncentrować się na tym żeby nie dopuścić do powtórki.

- Wszystko w klubie idzie w dobrym kierunku. Sytuacja finansowa się stabilizuje, trener na szkielecie poprzedniej drużyny tworzy zespół, który zapewne zaprezentuje wyższą jakość piłkarską. Jednak prosiłbym nie pompować tego balonika z hasłem "awans", ponieważ zapewne nie ułatwia to codziennej pracy klubu. Choć piłkarze są profesjonalistami, to nie ma potrzeby wywierać na nich takiej presji. Każdy zawodnik wychodzi na boisku by wygrać mecz, a nasz zespół będzie miał podobne nastawienie. Główny cel GKS Bełchatów dzisiaj to stabilna sytuacja finansowo-sportowa.

- Z tego miejsca chciałbym zaapelować do lokalnych przedsiębiorców, ale nie tylko, bo również i do osób, które mogłyby nasz klub wesprzeć. Czekamy na Was. Chciałbym aby wszyscy zauważyli, że sytuacja w klubie została unormowana. Marka ’GKS Bełchatów’ jest taką, którą można wspierać, z którą można się identyfikować i to podobnie czynić ze swoją firmą.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Najbliższe mecze GKS

Gryf Wejherowo
Gryf
Wejherowo
2018-05-26
17:00
W
Radomiak Radom
Radomiak
Radom
2018-06-02
17:00
D

Fotogalerie

SPONSOR STRATEGICZNY
PGE Polska Grupa Energetyczna

WŁAŚCICIELE AKCJI
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.
Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o.

 

KLUB 40

SPONSORZY I REKLAMODAWCY

   

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY

PARTNER MEDIALNY
belsportbelsport

PARTNERZY
Galeria 

Olimpia 

 

GKS na Twitterze

GKS na YouTube

GKS na Facebooku

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 68200 odwiedzin